„Trenér britské reprezentace mi napsal meil, že Mark nepřijede z rodinných důvodů. Čekají dítě. Zároveň mě ujistil, že nabízené podmínky Markovi vyhovovaly, ale dal prostě přednost rodině," prozradil ředitel Memoriálu Otmara Malečka Michal Mráček.

Michal Mráček však jedním dechem dodal, že není důvod věšet hlavu. Startovní listina jednoho z nejprestižnějších českých závodů bude i bez Cavendishe nabita kvalitními cyklisty.

„Bude tu hodně zajímavých jmen. Za Holandsko přijede Tim Veldt mistr světa v pevném kilometru a medailista z Mistrovství Evropy v omniu. To je jeden z velkých favoritů do omnia. Za Rusko to je pak vynikající žena, a to Romanyutaová. Je to několika násobná medailistka z evropských i světových závodů. Na startu bude i syn olympijského vítěze Viktor Manakov," prozradil Michal Mráček několik zajímavých jmen.

Nebudou chybět ani tradiční týmy jako Polsko. „Poláci k nám posílají velmi početné družstvo," zdůraznil Mráček.

Narozdíl od loňska bude na startu chybět exotický závodník z Trinidadu a Tobaga Philip Njisane. Zajímavostí pak bude premiérový start německých reprezentantů.

„Je to poprvé, co přijedou Němci a zastupovat je bude Lucas Liss, mistr světa ve scratchi.. Velmi zajímavým závodníkem bude Aaron Gate z Nového Zélandu. Jeho výsledky mluví za vše, je to mistr světa z omnia v elitní kategorii. Chybět nebude ani loňský vítěz Memorialu Otmara Malečka Ital Butazzoni," doplnil Mráček.

České barvy pak budou zastupovat kromě prostějovských cyklistů i závodníci Dukly, a to vicemistr Evropy Robin Wagner a ještě větším favoritem bude Pavel Kelemen.

Závody se budou již druhým rokem konat dva dny, a to ve čtvrtek 27. srpna, kdy se předvedou sprinteři a v pátek 28. srpna. Právě v pátek bude patřit na prostějovském velodromu vrcholu závodů, a to madisonu mužů.