Je kariéra dvojnásobné wimbledonské šampionky v ohrožení? „Může ji to úplně zlikvidovat," řekla Sládečková v rozhovoru pro Deník.

Co takový incident udělá s psychikou sportovce?
Petru znám. Je to milá, citlivá dívka a byť je statečná, určitě se na ní útok podepíše. Jen nevíme, zda bude mít dočasné, nebo trvalé následky.

VÍCE: Petru Kvitovou přepadli v bytě v Prostějově. Musela na operaci

Kvitová už na kurtu zažila řadu vypjatých situací. Může to sehrát svou roli?
Tohle je tak velký šok, na který se nepřipravíte. Ale na druhou stranu, pokud to překoná, tak bude zase silnější. Ne nadarmo se říká: co vás nezabije, to vás posílí.

Respektovaná psycholožka Zdeňka Sládečková.Zdroj: klub-diana.czRespektovaná psycholožka Zdeňka Sládečková. Foto: klub-diana.cz

Její kariéru to tedy nemusí ohrozit?
Může ji to úplně zlikvidovat. Při své práci – tenise – by teoreticky měla být v pohodě, tam hlava spustí automatický program, ale problémem jsou analogické situace. Až bude v hotelu, v uzavřené místnosti…

Útočník jí zranil levou ruku. Tou hraje…
Logicky, když ji má dominantní. Ale je fakt, že i to může být do budoucna problém.

Poradila byste, jak by teď měla ona (plus její manažeři a trenéři) postupovat?
Je to profesionálka, takže se nejprve musí dát do pořádku po zdravotní stránce, aby ji ruka nelimitovala. Pak se uvidí, jak ji to bude svazovat po psychické stránce.

Měla by se na kurt vrátit co nejrychleji?
Možná ano, ale zase pozor na unáhlené rozhodnutí.

Doporučila byste jí pomoc u psychologa?
Ano. Napadení je přece jen výrazná traumatizace. To by byla pro kohokoliv, ale nikdy nevíte, jak a kdy se úzkost projeví.