„Víte… v určitých chvílích jsem už nevěřila tomu, že si ještě dokážu zahrát na takovémhle krásném stadionu takovýhle zápas,“ přiznávala přímo na kurtu po čtvrtfinálovém mači Kvitová se slzami v očích. 

Diváci stáli a aplaudovali. Kvitová se jim hned na začátku rozhovoru omlouvala, že vyřadila z turnaje jejich domácí hráčku. Australané jí ihned odpustili.

Sympatická česká tenistka má za sebou těžké životní situace a je vidět, jak je na kurtu vyzrálejší. V prvním setu byla prakticky neporazitelná. Padalo jí tam téměř všechno. Zahrála dvanáct vítězných úderů, Bartyová pouze dva. Za 28 minut bylo hotovo – 6:1.

V semifinále po pěti letech

Ve druhé sadě to však byl úplně jiný zápas. Rodačka z Ipswiche v Queenslandu se odmítala vzdát. Začala mnohem víc tlačit a vypracovala si několik brejkbolových příležitostí. Jenže přesně v těchto momentech ukázala Kvitová mentální sílu. Ani jednou nezapochybovala a z nepříjemných situací se pokaždé dostala. Trpělivě si počkala na svoji příležitost a ta přišla v deváté hře druhého setu. Následně Petra Kvitová zápas v pohodě dopodávala a mohla si zakřičet hlasité „Poojď!“.

Poprvé od wimbledonského vítězství z roku 2014 se tak Petra Kvitová objeví v semifinále grandslamu. Soupeřkou jí bude debutantka na Australian Open a obrovské překvapení letošního ročníku Daniella Collinsová. 35. hráčka žebříčku překonala Angelique Kerberovou a ve čtvrtfinále po třísetové bitvě také Anastasii Pavljučenkovou.