Po úvodních dvouhrách to přitom na žádné drama nevypadalo, nakonec však domácím favoritům a obhájcům titulu zajistila rozhodující pátý bod finsko-slovenská dvojice Jarkko Nieminen – Norbert Gomboš.

Poprvé od vítězného fedcupového finále nastoupila k soutěžnímu zápasu Petra Kvitová a svoji soupeřku z pražské Štvanice Lucii Hradeckou smetla z kurtu 6:1 a 6:2.

„Druhý set nebyl úplně tak hladký jak vypadá skóre," upozornila Petra Kvitová, která však se svým výkonem mohla být spokojená.

„Byl to první zápas po přípravě, takže jsem nevěděla, co od sebe čekat. S Luckou je to vždy hodně náročné, protože předvádí výborný tenis v hale, dobře servíruje a hraje výborné rány. Byl to dobrý zápas a věřím, že to takhle půjde dál," řekla Kvitová, která chce v sezoně 2015 zaútočit na post světové jedničky.

S prostějovským týmem to v tu chvíli vypadlo hodně slibně, úvodní singly totiž zvládli Jarkko Nieminen, Norbert Gomboš i Klára Koukalová.

Ani stav 4:0 však v tenisové extralize neznamená jistotu vítězství.

Štvanický soupeř se nevzdával a po suverénní a překvapivé výhře Miloslava Mečíře nad Lukášem Rosolem začal věřit v možný obrat. Ten předvedl i v zápase proti prostějovskému Jiřímu Veselému Jan Mertl a bylo jasné, že se v úterý rozehrají i čtyřhry.

„Honza hrál skvěle," uznal Jiří Veselý, který na domácí půdě nad Mertlem vyhrál první sadu. Zkraje té druhé měl navrch, jenže ji nakonec v koncovce ztratil 5:7. Rozhodující set pak šel jasně na konto pražského hráče.

„Měl jsem sadu a brejk, což jsem bohužel nedokázal podržet až do konce. Vedeme 4:2, takže si myslím, že šance na vítězství jsou pořád velké," hlásil Jiří Veselý po překvapivé porážce.

Další komplikace Prostějova však pokračovaly hned záhy. Petra Kvitová po boku Kláry Koukalové nestačila na pár Lucie Hradecká – Jesika Malečková a hasit nebezpeční nakonec musel až finsko-slovenský tým.

Jarkko Nieminen s Norbertem Gombošem vyhráli nad Janem Hernychem s Janem Šátralem v dramatickém zápase 10:8 v supertiebreaku a získali rozhodující pátý bod pro TK Agrofert.

Ve středu je v prostějovské hale na programu souboj ČLTK Praha proti Liberci, ve čtvrtek vyzve severočeského soupeře TK Agrofert, který má momentálně hodně blízko k postupu do pátečního finále.

TK Agrofert Prostějov – I. ČLTK Praha 5:4

Nieminen – Sikora 6:4, 6:1, Gomboš – Routa 6:2, 7:6 (3), Rosol – Mečíř 2:6, 3:6, Veselý – Mertl 6:3, 5:7, 2:6, Koukalová – Kramperová 6:1, 6:3, Kvitová – Hradecká 6:1, 6:2, Kvitová, Koukalová – Hradecká, Malečková 4:6, 1:6, Nieminen, Gomboš – Hernych, Šátral 6:7 (0), 6:3, 10:8, Pavlásek, Veselý – Mertl, Sikora 4:6, 6:3, 9:11.