Dvojnásobná šampionka Wimbledonu vyhrála proti britské soupeřce úvodní sadu 6:4, pak se však karta obrátila. Petra Kvitová se přesto nevzdala a ve třetím setu dotahovala skóre z 1:5 na 4:5. Johanna Kontaová však nakonec přece jen slavila vydřenou výhru 4:6, 6:2 a 6:4.

„Postup do osmifinále beru jako dobrý výsledek, který mě potěšil. Budu dál pracovat. Po všem, čím jsem si prošla, jsem šťastná už jen z toho, že si udržuji pozitivní myšlení,“ uvedla Kvitová v prohlášení pro média.

Kvitová přijela do Wimbledonu z důvodu léčby svalového zranění v levém předloktí bez turnajové prověrky. Prvním týdnem travnatého grandslamu prosvištěla bez ztráty setu a už před osmifinále bylo jasné, že tenistka prostějovského klubu hraje svůj nejlepší Wimbledon od vítězného ročníku 2014.

V pondělním souboji s Kontaovou vyšel Kvitové parádně první set, jenže ve zbytku utkání na centrálním dvorci se částečně projevila předchozí zápasová pauza české tenistky.

Kontaová se ve čtvrtfinále Wimbledonu utká s Barborou Strýcovou. Zkušenou hráčku mezi osm nejlepších doprovodila její mladší krajanka Karolína Muchová.