Na úterní duely prvního kola hlavní soutěže se může těšit i sedmadvacetiletý Jan Šátral, který spolu s Uruguaycem Martinem Cuevasem a Italy Gaiem a Magerem prošel tříkolovou kvalifikací.

„Náročné byly hlavně ty dva nedělní zápasy. To jsem dlouho nezažil. Pro mě je teď každá výhra hodně důležitá. Těší mě, že jsem vyhrál dva vyrovnané zápasy,“ řekl po vyhraném duelu se Slovákem Liškou Šátral.

Mladý Slovák překvapivě vyhrál první set, ale ve zbytku utkání už zkušenější Šátral dominoval a soupeři povolil jen tři gemy.

„Soupeř začal velmi dobře a překvapil mě. Vůbec jsem ho neznal. Začátky nemám nejlepší, ale hned od úvodu jsem se cítil dobře. Naštěstí jsem ho zkraje druhého setu brejknul a tam se rozhodlo,“ ulevilo se Šátralovi.

Ve druhém setu dokonce nadělil devatenáctiletému Liškovi kanára.

„Začal jsem si víc věřit a on dělal víc chyb. Začal jsem do něho víc chodit a on neměl tolik času, aby hrál tak dobře jako v prvním setu,“ všiml si Šátral.

Ten má nyní v nohách tři zápasy během dvou dnů a už v úterý ho čeká další se Švédem Ymerem.

„Po té neděli jsem se necítil úplně nejlépe, ale člověk to vždy nějak rozhýbe. Dnes jsme nehráli tak dlouho a mám celý den na odpočinek. Na první kolo bude určitě ready,“ usmíval se rodák z Mělníku.

Pondělní výsledky:
Kvalifikace, 3. kolo: Liška (SR) – Šátral (ČR) 6:2, 0:6, 3:6, Jaloviec (ČR) – Mager (It.) 2:6, 2:6, M. Cuevas (Uru.) – Mertl (ČR) 6:4, 7:6 (3), Gaio (It.) – Karlovskiy (Rus.) 6:4, 6:2.
Dvouhry, 1. kolo: Choinski (Něm.) – Kolář (ČR) 7:5, 2:6, 4:6, Hoang (Fra.) – Kukuškin (7-Kaz.) 1:6, 3:6.
Čtyřhry, 1. kolo: Jebavý, Vasilevski (1-ČR, Běl.) – Albot, Bašić (Mold., Bosna) 3:6, 6:0, 7:10, Karlovskiy, Olivo (Rus., Arg.) – Konečný, Vrbenský (ČR) 6:4, 6:3, M. Cuevas, P. Cuevas (Uru.) – Kopřiva, Poljak (ČR) 6:2, 6:1.

Úterní program:
Centr:
11.00: Šafránek (ČR) - Carballes Baena (3-Šp.), Pavlásek (2-ČR) - P. Cuevas (Uru.), Veselý (5-ČR) - Mager (It.), Pella (4-Arg.) - Gombos (SR).
Kurt 1:
11.00: M. Cuevas (Uru.) - Belucci (Bra.), Garcia-Lopez (1-Šp.) - Sakharov (Fra.), Šátral (ČR) - Ymer (Švéd.), Domingues (Por.) - Horanský (SR).
Kurt 2:
11.00: Olivo (Arg.) - Djere (Srb.), Gaio (It.) - Bašić (6-Bosna), Albot (8-Mold.) - Gulbis (Lot.), Gengel, Kelovský (2-ČR) - Begemann, Reyes-Varela (Něm., Mex.).
Kurt 6:
11.00: Bury, Peng (4-Běl., Tchaj-pej) - Hsieh, Margaroli (Tchaj-pej, Švýc.), Lestienne (Fra.) - Melzer (Rak.), Millot (Fra.) - Munar (Šp.), Bonzi (Fra.) - Caruso (It.).

Kvalifikačními zápasy v neděli odstartoval 25. ročník tenisového challengeru Czech open. (Federico Gaio)
Krutý los: Pavlásek narazí na hvězdu turnaje
Lubomir Petráš a Miroslav Čada
Do nové éry povede prostějovský volejbal Petráš. Hodlá sázet na mladé hráčky