„Přihlášen je i Chorvat Ljubičič, který se nedávno v Madridu probojoval do čtvrtfinále,“ řekla ředitelka turnaje Petra Píchalová. „Takový velký zájem z řad předních světových tenistů o náš challenger nepamatuji,“ dodala. Turnaj proběhne ve dnech od 31. května do 6. června.

Kromě soutěžních duelů se mohou diváci těšit i na bývalou světovou deblovou jedničku Annu Kurnikovovou. Sedmadvacetiletá Ruska se představí v exhibiční smíšené čtyřhře 5. června.

Druhou ženskou účastnicí zápasu bude právě ředitelka Píchalová, někdejší fedcupová reprezentantka. Mužská složka ještě není definitivně stanovena, ale jedním hráčem by podle pořadatelů mohl být Jaromír Jágr.

Výčet hvězd ještě nemusí být stále u konce. Podle ředitelky Píchalové se do Prostějova ještě pokusí přilákat alespoň dva hráče ze světové špičky na divoké karty. A to na grand slamu French Open.

Mezi nimi by mohl být i některý český tenista. Z těch je zatím do turnaje přihlášen jen Ivo Minář, pětaosmdesátý hráč žebříčku ATP.

„Věřím, že v Paříži získáme dalšího našeho hráče, který neprojde přes první nebo druhé kolo,“ uvedla Píchalová na tiskové konferenci.

Oním českým hráčem by mohl být i Tomáš Berdych, hráč TK Prostějov a 20. v pořadí nejlepších hráčů světa. Ten si ale na turnaji v Madridu natrhl sval a není jasné, jestli do Francie pojede.

„Je předčasné hovořit o tom, kdy se vrátím na dvorce a zda Roland Garros stihnu. Nyní to vypadá zhruba na dvanáct dnů volna, ale musím počkat na další verdikt lékařů. Když to nepůjde, do Paříže nepojedu,“ řekl Berdych.

Toho mají Prostějované možnost vidět už v úterý. Od 17.00 se totiž v prodejně Lifestyle sport společně s tenistkou a zároveň svojí přítelkyní Lucií Šafářovou zúčastní autogramiády.