„Udržet u nás Kubánky, tak to je náš záměr," potvrdil předseda správní rady VK Agel Petr Chytil.

Především Melissa Vargasová je už nyní obrovskou volejbalovou hvězdou.

„Šestnáctiletá Vargasová je hráčka, která může být za dva, tři roky jednou z nejlepších hráček světa. To už je vlastně i dnes. Je to volejbalový klenot a Kubánci si toho jsou vědomí," zdůraznil Chytil.

Předseda správní rady, také přiblížil, jak spolupráce s volejbalovou federací Kuby vypadá: „Ta naše spolupráce spočívá v něčem, čemu se dřív říkalo internacionální pomoc. Dostali jsme tu tyto hráčky hlavně projektovým přístupem a nejen tím, že zaplatíme strašně moc peněz. Kubánský svaz dal na to, že Vargasové zde řešíme také školu a další rozvoj, třeba zdravotní péči. Vše nasvědčuje, že by spolupráce měla fungovat i nadále."

V Prostějově se byli na Agelky podívat také kubánští trenéři. Spolupráce bude v roce 2016 ještě prohloubena. „Uvažuje se o větší spolupráci, dokonce by mohl přijet kubánský tým k přátelskému zápasu. Přijet by měl i prezident jejich federace," prozradil Chytil.

Samotnému klubu se však letos v Lize mistryň až tolik nedaří. Silná skupina si vybrala svou daň. „Co se týče ambicí, tak letos nám ta těžká skupina moc nesvědčí, i když tým nemáme špatný. Nikdo nás taky už nepodcení. Zatím máme jen jeden set. Spokojenost s výsledky není. Otázkou je zda je v našich silách v takové skupině dosáhnout větších úspěchů," řekl Chytil.

Jak to bude dál s volejbalem v Prostějově a jeho financováním se rozhodne v roce 2016. „V březnu nebo únoru budeme jednat s panem Chrenkem, jako našim největším sponzorem a tam si řekneme nějakou strategii. V Česku si chceme své pozice udržet," zdůraznil Petr Chytil.

Jedním dechem však popsal složitou situaci Agelek: „V Evropě jsme však ve schizofrenní situaci. Na Česko jsme bohatí a silní v Evropě jsme naopak outsidři a nic mezi neexistuje. Otázka je, zda jsou peníze naloženy dobře či nikoliv."