Mistrovství v pentaque se odehrávalo v Brně ve Slatině. Důležitá byla pro krumsínské muže ale finální hra. Hrálo kvarteto Juráň-Hodboď-Vlk-Janeček proti olomoucké trojce Skopal-Skopal-Voňka, které z lavičky jistil Tomáš Olbort. Krumsínští je jednoznačně porazili s výsledkem 13:3. Bronzové medaile ale získalo ještě krumsínské trio Pánek-Kobza-Drmola. Čerství mistři si kromě titulu vybojovali hlavně právo reprezentovat naši republiku příští rok na mistrovství světa ve švýcarském Lausame.

„Je důležitá řádná příprava a ta spočívá jen a jen v tréninku a pravidelné účasti na turnajích. Náš tým se neměl pořádně jak sehrát, protože mi moji spoluhráči volali den před kvalifikací, jestli bych nemohl hrát. Jeden hráč jim totiž vypadl. S týmem se mi hrálo skvěle. Ze začátku jsem byl jako náhradník, ale byl jsem nasazen do hodně velkých soubojů a probojovali jsme se až do finále. Myslím, že jsem ale rychle zapadl mezi hráče. Z výsledku mám opravdu velkou radost. Je to můj první titul mistra republiky a zároveň to budou i první zkušenosti s reprezentací na mistrovství světa ve Švýcarsku. Jsem šťastný, že i já mám možnost se podívat do světa, kde hrají jen ti nejlepší a doufám, že uhrajeme i solidní výsledek,“ dodal mistr České republiky Robert Janeček.

„Nejedná se o první úspěch Krumsína, předloni jsem byli na třetím místě. Hraje se tu opravdu na vysoké úrovni. V loňském roce jsme chytli ještě stříbro v lize a extralize. A také jsme minulý rok mimo jiné oslavili dvacet let od založení klubu,“ informoval zřizovatel Karel Janeček.

Ženská reprezentace byla druhá

Celkem devět ženských týmů se utkalo o titul českých mistryň. Největší favoritky obhájily stříbrnou medaili. Hráčky Romana Hodboďová, Lucie Venclová, Alice Hančová a Sylva Mrázková, kvarteto žen, které ve finále porazily Bronislavu Urbanovou, Františku Karáskovou a Soňu Karáskovou. Vítězky si kromě dalšího titulu do své sbírky vybojovaly právo na reprezentaci Česka na mistrovství Evropy, které se koná za rok ve španělském Almerimaru.