„Být hlavou současně na dvou různých místech je složité. V téhle fázi samozřejmě myslím hlavně na národní tým, ale hodit za hlavu prostějovské družstvo coby svého nového oddílového zaměstnavatele také nemohu. Hodně mi v tomto ohledu pomáhá vědomí, že holky VK mají na starost Michal Lehnert s Peterem Gogou. Na tyhle pány je spolehnutí,“ zdůraznila Krempaská hned na úvod.

S oběma strávila nad plánováním přípravy hanáckého celku nemálo času. „Společně jsme dali všechno dohromady a já jim plně důvěřuji, že po dobu mé nepřítomnosti v Prostějově se o všechny tréninkové záležitosti skvěle postarají. Navíc minimálně jednou týdně do Prostějova přijedu, abychom zkonzultovali aktuální situaci i další postup,“ upřesnila Krempaská.

Lehnerta považuje za skutečného odborníka ve svém oboru. „Docent Michal Lehnert je ohledně kondiční přípravy opravdu špička, prostějovské hráčky budou pod jeho vedením v těch nejlepších rukách. S Peterem Gogou se zase dlouho známe, často si voláme a vše průběžně řešíme. Takže nevidím žádný velký problém, byť má nepřítomnost u VK během takřka celé letní přípravy určitě není ideální,“ připustila trenérka.

Totéž platí dle jejího názoru i co se týče složení hráčského kádru. „Mě osobně složité a v mnoha případech neúspěšné shánění kvalitních volejbalistek tolik nepřekvapilo. V českém ženském volejbalu se totiž pohybuji už dost dlouho a vím tak, že naše legionářky nemají skoro žádnou motivaci vracet se ze zahraničí do úrovní slabé extraligy ČR. Nabízené smluvní podmínky vysoce nadstandardních parametrů přitom nehrají zdaleka rozhodující roli.“

Komplikaci Krempaská vidí i v tom, že Prostějov je naprostým nováčkem. „Jako nový klub si VK teprve musí vybudovat své jméno a důvěru volejbalové veřejnosti. Za rok to bude mnohem lepší, teď jsme však z výše zmíněných důvodů museli oželet příchod celé řady hráček, které jsme do týmu chtěli,“ přiznala úspěšná kormidelnice.

Složení mužstva přesto považuje za dobré. „Navzdory všem potížím jsme dali dohromady kvalitní mančaft, při jehož skládání jsme se dost zaměřili na vhodné typologické sestavení kolektivu. Proto jsou v něm holky s herními vazbami ze svých předchozích působišť, abychom měli alespoň malý základ v určité sehranosti. Moc v tomto směru spoléhám na nahrávačku Andreu Krupníkovou, kterou jsem vedla ve Frýdku-Místku během nejúspěšnějšího období tohoto klubu,“ navázala Krempaská.

Se smělými ambicemi míří i nyní do Prostějova. „Řadu posledních let je mým každoročním cílem zisk extraligové medaile. Na tomto předsevzetí nemám žádný důvod nic měnit ani teď, takže jakýkoliv jiný výsledek než postup do semifinále play off bych považovala za neúspěch. Osobně chci z nadcházejícího ročníku nejvyšší soutěže ČR medaili,“ svěřila se Krempaská.

Na závěr jsme se jí zeptali též na ženský reprezentační výběr. „Máme za sebou tři týdny přípravy na mistrovství Evropy věnované všeobecné i speciální kondici. S přístupem hráček jsem navýsost spokojena, neboť všechny pracují na sto procent a v konkurenčním prostředí se perou o nominaci na šampionát. Špatným výsledkům přípravného turnaje v Itálii nepřikládám žádný větší význam, protože jsme do něj šli z plné zátěže a holky byly dost unavené. Šlo o úmysl poznat schopnosti jednotlivých členek týmu pod tlakem,“ ozřejmila Krempaská mající ohledně umístění na ME jasný záměr. „Základem je postup ze skupiny a pak by se vidělo. Každopádně jakékoliv postavení do konečné osmé pozice by pro náš volejbal bylo velkým úspěchem.“