Favorizovaný domácí tým rozhodl vítězstvím 3:0 o svém jasném postupu mezi elitní kvarteto stejným zápasovým poměrem, hostující družinu zase alespoň částečně uspokojil solidní výkon odvedený nejen v posledním, ale zejména ve druhém vzájemném souboji.

„Jsme rádi, že už celá série skončila. Děvčata toho mají po náročné sezoně dost a teď si aspoň užijí klidné velikonoce. Jinak nám dnes některé herní činnosti fungovaly lépe než v předchozích dvou střetnutích. Proto škoda, že jsme víc nevyužili toho, co nám soupeř dovolil k ještě většímu potrápení favorita. Přesto byly fáze, v nichž jsme celkem slušně zakontrovali a dokázali splnit slib, který jsem dal na tiskovce po přerovském utkání: abychom Prostějovu byli co nejlepším sparingpartnerem k rozehrání do dalších vyřazovacích bojů,“ říkal ve čtvrtečním večeru s lišáckým úsměvem trenér Prechezy Vladimír Sirvoň.

Navzdory bleskovému vyřazení své ekipy hodnotil play off z přerovského hlediska spíše pozitivně.

„Nejsem takový, aby mě uspokojily nějaké dílčí výsledky, když tým vypadne. Naopak strašně rád vyhrávám, ovšem na druhou stranu vítězit se současným Prostějovem je nesmírně obtížné a podle toho je nutné sérii nahlížet. Rozhodující pro mě byly výkony našich děvčat a když je rozeberu, tak můžu s potěšením konstatovat, že chvílemi hrála až nad rámec svých možností daných nižšími limity jejich volejbalových schopností. Navíc jsme trvale nastupovali jen s malými blokařkami, což bylo na naší hře citelně znát. Proto jsem celkově spokojený,“ zdůraznil Sirvoň.

Trenérka VK si pochvalovala náročnost série

Velmi pohodově působila s postupem do semifinále v kapse trenérka prostějovských volejbalistek Táňa Krempaská.

„Nejvíc ze všeho mě těší náročnost čtvrtfinálové série. Z hlediska herního prověření jsme na tom po těžkých zápasech proti Přerovu určitě lépe, než například Brno, které to mělo s Frýdkem mnohem jednodušší. Proto jsem ráda, že jsme nakonec bojovali s Přerovem a ne s Libercem. Tahle náročná utkání se nám v semifinále určitě budou hodit,“ pravila Krempaská.

Herní produkce jejích svěřenek v právě skončeném mači se jí zamlouvala. „S naším dnešním výkonem jsem spokojená, holky předvedly dobrý volejbal. Byly tam sice nějaké nevynucené chyby, ale pokud jdete do risku, nelze hrát úplně bez nepřesností,“ vyložila Krempaská s pochopením. Podobně viděla i celou sérii. „Jediné větší zaváhání přišlo ve druhém utkání, kdy jsme v Přerově vedli 2:1 na sety a 22:19. Tam jsme měli zápas v klidu dovést do vítězného konce a nepřipustit ošidný tiebreak. Jinak to holky zvládaly velmi solidně, byť pochopitelně máme na to hrát podstatně lépe. Zatím šlo o začátek play off a naše výkonnost by měla jít nahoru,“ plánovala Krempaská.

„Jsme samozřejmě rádi, že máme čtvrtfinále tak rychle za sebou. Musíme se totiž co nejlépe připravit na dalšího soupeře v play off a maximálně se zkoncentrovat, abychom semifinále zvládli pokud možno tak dobře jako čtvrtfinále. Je nutné se nachystat na jiný herní systém nového protivníka a zapracovat na vlastní výkonnosti, třeba na lepším sehrání Rachel Van Meterové se zbytkem družstva. Proto dostávají holky na celý víkend volno, ale už od pondělního večera jedeme nanovo,“ prozradila lodivodka VK s tím, že přípravu na semifinále (začíná úvodním zápasem na prostějovské palubovce 29. března) zpestří středeční přátelský duel v Polsku proti lídrovi tamní nejvyšší soutěže Bialsko Biale.

A koho by si Krempaská přála pro bitvy o postup do finále?

„Olomouc je blíž a máme s ní velice příznivou bilanci čtyř vítězství s jediným ztraceným setem, proto by pro nás možná byla příjemnější než Ostrava. Hlavní ale je, že máme ty nejvyšší cíle a proto vůbec nemůžeme řešit semifinálového protivníka.“

Kapitánka: Měly jsme to pod kontrolou

Jako obvykle svěřila po domácím střetnutí své pocity kapitánka VK Prostějov Solange Soaresová. „Jsem ráda, že jsme s holkama udělaly další malý krok ke splnění našeho cíle. Dnešní zápas jsme zvládly poměrně dobře, měly jej pořád pod kontrolou a dokázaly se vypořádat s nepříjemným soupeřem. Souboje s Přerovem nebyly vůbec snadné a to nám do další fáze play off určitě pomůže. Musely jsme totiž být neustále koncentrované na sto procent a v tomhle směru to bude ve zbytku sezony úplně stejné. O víkendu si odpočineme a pak jdeme znovu do práce. Ještě toho máme hodně před sebou,“ věděla brazilská kapitánka Hanaček.

Ani ona – stejně jako šéfka prostějovské lavičky – neřešila to, kdo by byl schůdnějším sokem pro semifinále. „Tohle s holkama nijak nerozebíráme. Musíme totiž projít do finále, ať už nastoupíme proti Olomouci nebo proti Ostravě. Jakmile bychom začaly moc přemýšlet nad různými možnostmi a podobnými zbytečnostmi, mohly bychom ztratit svůj vlastní cíl. A to se nesmí stát,“ řekla Soaresová důrazně.