Na led postupně vybruslilo 132 závodnic všeho věku: od nejútlejšího dětského, až po dospělé ženy. Celkový počet účastnic byl ovšem tentokrát o něco menší než v minulých ročnících. Na vině byl fakt, že se akce krasobruslařů křížily.

"Lidé se nám rozdrobili. V sobotu totiž souběžně s naší Velkou cenou byla i akce v Brně," prozradila trenérka prostějovských krasobruslařek Monika Tanečková. Ta se taktéž chopila role jedné z hlavních organizátorek. Hodnocení výkonů na ledě se pak ujala tříčlenná porota, která krasobruslařky známkovala - od jedné do šesti. Na rozdíl od školáků však sportovkyně potěšily spíše vyšší známky.

"Jedna známka je za technické provedení, druhá za umělecký dojem. V mladších kategoriích se pohybujeme do dvojky, žačky mívají i přes tři. Šestka je až po nejstarší věkovou kategorii," uvedla další z přítomných trenérek, Vladimíra Hejčová. Odchovankyně prostějovského krasobruslení pak chválila. "Některé teprve začínají, ty odjely svá čísla slušně. Některé pak ukázaly, že už jsou jinde," zhodnotila spokojeně po prvních šesti jízdách.

Prostějovanky se v jednotlivých kategoriích popasovaly s krasobruslařkami z celé Moravy. Nechyběly dívky z Krnova, Hodonína, Břeclavi či Šumperka. Zatímco pak někteří účastníci měli problémy maximálně s dopravou, například v Šumperku se museli poprat s technickými problémy, a sice absencí stadionu. "Měli jsme problém, protože náš stadion procházel rekonstrukcí. Na tréninky jsme tedy museli dvakrát týdně do Olomouce. Máme toho tak natrénováno méně než jiní," poznamenala za rodiče krasobruslařek Vladimíra Laštůvková. Děvčatům ze Šumperka věřila. "Něco už máme odježděné, takže bychom se rádi viděli někde v půlce tabulky," uvedla pro Deník.