Ve čtvrtém vzájemném zápase této sezony sahala Olomouc po první výhře, ale v závěru tie-breaku nezvládla klíčové okamžiky.

O to víc tak svěřenky Jiřího Teplého prohra mrzela.

„Byl to pěkný vyrovnaný zápas. Vždy ten tým, který hrál zrovna odvážněji, tak byl na koni a vedení se přelévalo. Hráli jsme dobře, ale v koncovce pátého setu jsme čekali, co se stane a to si nesmíme s takovým soupeřem dovolit,“ mrzelo kouče Olomouce.

Prostějov v derby s Olomoucí potvrdil, že se po vítězství v Českém poháru dostal do mírného útlumu.

„V utkání nás úplně zradil servis. Chvilku jsme si pomáhali krátkým podáním, ale Olomouc zpracovávala servis výborně a proto jsme se na každý bod nadřeli. Soupeř to měl mnohem lépe rozehrané,“ přiznal trenér domácích Miroslav Čada.

Na rozdíl od finále poháru, ve kterém Prostějov od začátku dominoval, začaly svěřenky Miroslava Čady vlažně.

Olomouc si v prvním setu vypracovala až osmibodový náskok a zaslouženě vyhrála.

Ve druhé sadě měly mírně navrch domácí hráčky a za stavu 1:1 se ve třetí sadě začínalo od nuly.

Důležitý třetí set začala lépe Olomouc, která se ujala vedení 9:6, ale Prostějov především zásluhou často bodující Horké skóre otočil.

Závěr sady pak zvládl lépe Prostějov, který si od stavu 21:21 připsal tři body v řadě a vyhrál nakonec 25:22.

Ve čtvrtém setu se ale houpačka opět překlopila na stranu olomouckého družstva a utkání musel rozhodnout až pátý zkrácený set. V tom měla dlouho navrch Olomouc, která za stavu 14:12 vybojovala dva mečboly.

Při prvním však hosté nezvládli servis a při druhém úspěšně zaútočila domácí Emontsová. Následným blokem si i Prostějov vybojoval mečbol, který proměnil úspěšným útokem.

„Podařilo se nám v rozhodujících chvílích zablokovat, soupeř znervózněl a pak udělal chyby,“ ulevilo se prostějovskému kouči.

Olomouckého kouče v závěru mrzely hlavně chyby na podání.

„Nedá se hrát tak, že vedeme o tři body a dáme dva lehké servisy a třetí zkazíme do autu. Pokud jsme servírovali kvalitně, soupeře jsme tlačili. Nebyl žádný důvod ubírat na servisu, ale my to udělali. Soupeř nám dvakrát snadno otočil. Pak nás jednoblokem zablokovali a my už pak byli v křeči,“ smutnil Jiří Teplý.

VK Prostějov – VK UP Olomouc 3:2

Sety: 19:25, 25:20, 25:22, 23:25, 16:14.
Rozhodčí: Kubinec, Spáčil. Čas: 121 minut.
Prostějov: Weissová, Emontsová, Tomašeková, Horká, Kossányiová, Trnková, libero Kovářová. Střídala: Nová. Trenér: Miroslav Čada.
Olomouc: Sajdová, Dudová, Košická, Čutuková, Orvošová, Michalíková, libero Sainová. Střídaly: Stručková, Dedíková. Trenér: Jiří Teplý.