Hned po zahájení duelu zaujali diváky nejvíc úspěšní brankáři na obou stranách. Domácí Mayer i brněnský Ženatý kapitulovali až ve čtvrté minutě střetnutí, nejprve Mayer po střele Martináta a vzápětí Ženatý po trefě Přikryla na 1:1, kterému ale předtím brněnský gólman zneškodnil sedmimetrový hod. Až do stavu 5:5 pak srovnávali hostě těsná vedení domácích.

Na 6:5 dal Diviš, když už podruhé zužitkoval vtipnou přihrávku do střelecké šance z ruky Varhalíka. Po Smékalově zvýšení na 7:5 se začaly rodit pro Brňany časy horší. Smékal sice zahodil další kostelecký sedmimetrový hod, ale brankář Mayer přidával další úspěšné zásahy a tak mohli přidávat branky Varhalík, Vymětal i Grulich a na tabuli už svítilo 10:5.

Na třetí kostelecký sedmimetrový hod šel po neúspěšných sedmičkách Přikryla a Smékala Vymětal a ten se už nezmýlil. Zvýšil i na 12:6, když předtím zneškodnil Mayer sedmičku Buchtovi. Kostelečtí góly přidávali a bylo zajímavou otázkou, zda se jim podaří nastřílet do přestávky úctyhodných dvacet. Diváci pak zatleskali Švecovi po devatenáctém…

Brzy po změně stran dosáhli Kostelečtí na desetibrankový náskok a s postupem času manko Brňanům až hrozivě navyšovali. Mayer po úspěšném zákroku bleskurychle přihrál do úspěšného brejku Přikrylovi, po pohledné kombinaci na ose Přikryl – Grulich – Diviš platil stav utkání už 26:13 a 27:13 hned když Mayer našel přihrávkou v náběhu do trháku Grulicha.

Líbila se samostatná akce Přikrylova a jeho následná trefa na 29:16 a také chvíle, když se za stavu 31:17 blýskl dvěma slepenými úspěšnými zákroky v rozpětí dvou vteřin gólman Mayer. Měl bohatě odpracováno, v domácí brance ho vystřídal Navrátil. Zviditelňoval se také, ze sítě své branky lovil míč ve zbývajícím čase hry jen čtyřikrát a jeho spoluhráči navýšili Brňanům konto ještě dalšími jedenácti góly…!

„Královopolští přijeli k utkání s devítkou hráčů a nevydrželi se silami." Nebyl to ale jediný důvod, kterým vysvětloval trenér Kosteleckých Jiří Grepl vysoké vítězství svých svěřenců. „Až na začátek střetnutí, jsme hráli velice dobře, tempo naší hry bylo vysoké a udrželi jsme jej až do konce zápasu. Výše naší výhry je překvapující, ale zasloužená. Viděli jsme opět výborný výkon brankáře Mayera, naše obrana nutila hosty v útočné fázi dlouho držet míč a to nám vyhovovalo. Mohli si opět zahrát všichni naši mladí, náš tým dnes hodně těžil ze hry zkušeného Varhalíka. My jsme už v soutěži snad zachráněni, myslím, že z druhé ligy sestoupí B-tým Bohunic. Kdo s ním? Důležité bude za týden utkání Telnice – Kuřim," uvažuje trenér Jiří Grepl.

TJ Sokol Kostelec na Hané – Handbal KP Brno B 42:21 (19:11)

Rozhodčí: Krobothová a Planka. Vyloučení: 0 – 0. ŽK: 2 – 1. Úspěšné sedmičky: 1 – 0. Diváků: 100.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Mayer, Navrátil – Přikryl 5, Smékal 4, J. Prášil 2, Diviš 4, Grulich 3, V. Prášil 3, Dostál 4, Vymětal 5, Varhalík 6, Švec 2, Palička 3, Oščádal 1. Trenér: Jiří Grepl.

Autor: VLASTIMIL KADLEC