V průběhu celého zápasu vedli domácí házenkáři pouze jednou, 1:0 zásluhou Marka Grepla a jeho úvodní trefy. Když pak nastřelil Smékal brankovou tyč a Zapletal spálil brejk, otočili hosté na 1:4, i když kostelecký gólman Mayer několikrát v řadě podpořil svůj tým vynikajícími zásahy. Za stavu 3:4 zahodil Pavel Knébl střeleckou tutovku a když Marek Grepl trefil po nastřelené tyči ještě dvakrát také břevno hustopečské branky, byly další Mayerovy perfektní zákroky v brance marné. Hosté pak vedli dvakrát o pět gólů 7:12 i 8:13 a první poločas vyhráli o dva.

Po změně stran nabízeli hosté Kosteleckým několikrát přechod do vedení, ale domácí tým nabídkami nějak pohrdal. Pouze srovnal na 15:15 i na 16:16, ale znovu nabral třígólové manko. Mayera vystřídal v brance Pavel Navrátil, Varhalík snížil na 20:21, Marek Grepl na 21:22, po sólové akci na 22:23 i na 23:24, ale když pak zahodil sedmimetrový hod a Jan Grepl trefil jen brankovou tyč, mohli hosté jít až na 23:27. Po gólech Varhalíka, Smékala a Marcela Knébla svítilo na tabuli znovu ještě nadějných 26:27 a když Marcel Knébl vyrovnal a probíhala poslední minuta duelu, nabízelo se Kosteleckým dokonce i už neuvěřitelné vítězství! Další gól dal ale hostující Troubil, domácí Smékal už naproti gólmana Pokorného nepřekonal a tak se radovali se Hustopečští.

„O tomto utkání bych se do novin raději vůbec nevyjadřoval," zlobil se po utkání kostelecký trenér Zdeněk Čtvrtníček. „První poločas, to byla z naší strany doslova tragédie, ostuda. S takovým výkonem bychom neporazili nikoho. Hráče nemám jak motivovat, na trénink jich přijde ve středu pět nebo šest, v pátek jen o málo víc a tak nelze nic natrénovat. Šestnáct technických chyb v prvním poločase je hrůza, mohli jsme moc děkovat brankáři Mayerovi. V závěru jsme je měli na lopatě, ale opět obrovské chyby a jednogólová prohra…"

TJ Sokol Kostelec na Hané - Legata Hustopeče 27:28 (11:13)

Rozhodčí: Krupa a Kramoliš. Vyloučení: 4 – 5. ŽK: 3 – 2. Sedmičky: 4/2 – 2/1. Diváků: 85.
TJ Sokol Kostelec n.H.: Mayer, P. Navrátil – M. Knébl 2, Smékal 4, P. Knébl 4, Kocourek 3, Vymětal, Varhalík 3, Zapletal 1, M. Grepl 8, J. Grepl 2, R. Navrátil, Říčař. Trenér: Zdeněk Čtvrtníček.

Autor: VLASTIMIL KADLEC