Po vyrovnaných počátečních minutách si začali Novoveselečtí v utkání zajišťovat těsné náskoky, po deseti minutách hry vedli 6:4 a po patnácti 8:6. Kostelečtí pak srovnali na 10:10 a o přestávce už vedli o tři branky.

Zdánlivě jisté vedení si zajišťovali hosté i po zahájení druhého poločasu, bylo několikrát i čtyřgólové a ve 45. minutě vedli Kostelečtí dokonce 17:22. O pět minut později ještě 16:20, ale poslední desetiminutovka se jim pak stala zlým snem. Přestalo se střelecky dařit a domácí házenkáři naopak sázeli gól za gólem. Pět minut před koncem duelu byl stav utkání 24:24 a následně Kostelečtí srovnávali jednobranková vedení soupeře až do stavu 26:26. Na sedmadvacátý střelecký úspěch Nového Veselí už ale úspěšně odpovědět nedokázali.

„Jeli jsme do Nového Veselí pro dva body a vraceli jsme se s nesmyslnou porážkou,“ konstatoval rozladěně trenér TJ Sokol Kostelec na Hané Alois Jurik.

Hráči by už asi potřebovali psychologa, říká trenér Jurik

„Při vší úctě k soupeři, který v loňském roce vyhrál druhou ligu a postoupil výš, určitě byl k zvládnutí. Že se tak nestalo, to byla naše blbost. Naši hoši by už asi potřebovali psychologa. Bojovali, to jim upřít nemohu, ale že jsme v závěru nedokázali uplatnit naši zkušenost, to je pro mne velikým zklamáním. Věděli jsme, že nás vzhledem k postavení soupeře v tabulce čeká těžký zápas a tento fakt se potvrdil. Začal se ale pro nás vyvíjet dobře, počáteční nápor domácích jsme ustáli, nedovolili jsme jim gólově utéci. Co jsme ale předváděli v poslední čtvrthodině, to bylo na hony vzdálené prvoligovému měřítku. Pod vědomím brankového náskoku moji svěřenci polevili, začali hrát individuálně a střelecké pokusy zůstávaly právě jen těmi pokusy, často byly uspěchané. Pro nadšeně bojující domácí házenkáře to byla vzpruha a my jsme to nakonec nezvládli. Vzhledem k tomu, co jsme v poslední čtvrthodině předváděli, prohru jsme si nakonec zasloužili. Když vedli domácí 27:26, chybělo do konce utkání 23 vteřin. Vzal jsem oddechový čas a naplánovali jsme alespoň vyrovnání a jednobodový zisk. Ke střele už ale nedošlo, finální přihrávka do křídla se nezdařila…“ přiblížil trenér Jurik poslední dramatické vteřiny boje.

Vítězstvím se Nové Veselí od posledního místa tabulky odpoutalo. O následujícím víkendu budou tedy hrát Kostelečtí opět s posledním celkem prvoligového žebříčku, v Napajedlích.

VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol Nové Veselí - TJ Sokol Kostelec n.H 27:26 (12:15)

Rozhodčí: Pešek a Pavlát. Vyloučení: 1:4. 7m hody: 5/4 – 1/0. Diváků: 150. Kostelec n.H.: Varha, Navrátil – Ivo Chalupecký, Vasiliev 2, Tomáš Grulich 7, Martin Grulich 3, Jurka 4, Paták 2, Ševčík, Vymětal 1, Grepl 1, Čech, Kosina 6.Trenér: Alois Jurik.