Domácí šli do vedení 2:0 a 4:1, Napajedelští ještě dokázali snížit na 4:3, ale následně si už zajišťovali Kostelečtí vedení jistější a postupně stále bezpečnější. Napomohlo, že střely hostujících hráčů končily nadmíru často na tyčích domácí branky, ale nebylo možné přehlédnout, že hojně pomáhal spoluhráčům svými úspěšnými zásahy i kostelecký gólman Mayer. Když diváci tleskali Přikrylovi za úspěšný brejk, svítilo na tabuli 11:6 a ukázkové byly i dvě jeho trefy z těžkých úhlů. Přikrylova parádní spolupráce s Paličkou umožnila Paličkovi skórovat do zcela odkryté branky soupeře. Svým třetím sedmimetrovým hodem pak Přikryl branku hostí přestřelil a do přestávky šli domácí se čtyřgólovým náskokem. Druhý poločas zahájil Smékal střelou do brankového břevna, ale Varhalík to gólem hned napravil a jeho zkušenost pak byla domácím hodně platná až do konce, vyhráli o třináct branek!

„Moji svěřenci přistoupili k utkání velmi zodpovědně a nepřipustili žádné problémy," řekl po boji kouč Kostelce na Hané Jiří Grepl.

„V posledních dnech nám onemocněli Švec s Humpolíčkem, ale kvalita naší hry neutrpěla. Diváci viděli naši pěknou kombinační hru, takovou, jaká by nás měla na palubovce zdobit. Jsem rád, že i když hoši svá vedení v utkání zvyšovali, v pozornosti nepolevovali a dobrý dojem ze své hry si tak u fandů v hledišti nepokazili. Je pravda, že Napajedelští přijeli nekompletní pouze s devíti hráči, ale mají ve svém středu zkušené házenkáře a tak to cennost našeho úspěchu nijak nesnižuje. Pěkně jsme si průběh zápasu užívali a naše další vítězství nás jistě povzbudí v příští práci. Myslím, že rozhodčí měli některé zákroky hostujících házenkářů trestat přísněji, vylučováni byli paradoxně naši hráči…

S přihlédnutím k tomu, v jakém stavu byla kostelecká házení po skončení minulého druholigového ročníku, máme sezónu dobře rozjetou a já si jen přeji, abychom v soutěži podobně úspěšně i pokračovali. Pavel Přikryl, kostelecký rodák, začínal s házenou u nás, hrál i za prostějovský Sokol II a nyní u nás hostuje ze Zubří. Jeho výkon s dvanácti góly byl dnes mimořádný, po jeho dvou úspěšných sedmimetrových hodech jsem mu vyčetl třetí zahozený, ale jinak – klobouk dolů…

K svému rodišti má správně vřelý vztah, má v Kostelci na Hané rodiče a se svým kamarádskými vlastnostmi do našeho kolektivu velmi dobře zapadl. Máme stále co budovat a hlavně chceme dobře pracovat s naší házenkářskou mládeží," staví hodně důležité vysoko kostelecký trenér Jiří Grepl.

Sokol Kostelec na Hané – TJ Fatra Slavie Napajedla 34:21 (15:11)

Rozhodčí: Krobothová a Malinek. Vyloučení: 6 - 0. ŽK: 2 – 1. Sedmičky: 3/2 - 3/3. Diváků: 100.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Mayer, Navrátil - Přikryl 12, Smékal 5, M. Frélich 1, T. Frélich, Grulich 3, Ševčík, Vymětal 2, Varhalík 6, Chalupecký, M. Grepl, Palička 2, J. Grepl 3. Trenér: Jiří Grepl.

Prostějovští se o body dělili

Bohunice, Prostějov – Prostějovští házenkáři si zajistili bod v závěru utkání.

„Remíza je spravedlivá," viděl trenér Sokola II Alois Jurík.

„Domácí zařadili tři fluktuanty z A-mužstva, ale nebylo to znát. Měli jsme obrovské problémy s bráněním robustních pivotů, o přestávce jsme prohrávali, rozhodovalo se v poslední čtvrthodině duelu. V ní jsme převyšovali domácí zejména po fyzické stránce. Opět velmi dobře chytal Zacpal, Kosina se tentokrát střelecky prosazoval méně, Kozlovský výborně. Hráli jsme přes křídla, přivítal jsem střelecké probuzení Jurečky a Procházky. Parádní byl Mikulka na střední spojce. V tabulce pravdy jsme na nule, příští sobotu hostíme od 15 hodin Velké Meziříčí a věřím ve vítězství."

Tatran Bohunice B – TJ Sokol II Prostějov 29:29 (13:11)

Rozhodčí: Douda a Netík. Vyloučení: 2 – 5. ŽK: 3 – 3. Sedmičky: 7/6 – 7/4. Diváků: 42.

TJ Sokol II Prostějov: Zacpal, Hrubý – Kozlovský 11, Čižmárik 1, M. Jurík 1, T. Jurík, Jurečka 5, Ordelt, Procházka 5, Mikulka 3, Jura, Raška, Kosina 3. Trenér: Alois Jurík.

Autor: VLASTIMIL KADLEC