Skóre zápasu otevřel hostující Živčic, srovnal Říčař a po brance Večeři vyrovnával na 2:2 domácí Bakalář. Poprvé vedli Kostelečtí gólem Smékala, na 3:3 dal Večeřa, ale pětibranková šňůra domácích házenkářů znamenala jejich vedení 8:3. Trefili se dvakrát Varhalík, oba Greplové a M. Knébl. Pětigólové kostelecké vedení platilo i po skončení prvního poločasu – 9:4.

Po změně stran přidal Smékal na 10:4, ale po další úspěšné střele Smékala na 12:6 se zadařilo Velkomeziříčským. Dvě trefy patřily Matušíkovi, další Trojanovi a na tabuli svítilo už jen 12:9. Po následné další Smékalově brance dali Matuštík s Trojanem na 13:11, avšak domácí vše zase zklidnili dvěma góly Bakaláře a jedním Smékala na 16:11. Když platilo 18:12, zahrozili hosté ještě jednou. Dvě branky dal Kubiš, Večeřa s Hronem po jedné, ale na varující stav 18:16 odpověděli vítězové dvěma góly Bakaláře. Závěrečný Kubišův už jen dokreslil konečný verdikt.

„Po zahájení hry jsme byli otřesní v útočné fázi, doslova nemohoucí," byla první slova, kterými zahájil kostelecký trenér Zdeněk Čtvrtníček své hodnocení zápasu.

„Snad patnáct střeleckých šancí jsme v první části hry zahodili, soupeř byl na tom, bohudík, ještě hůř. O přestávce jsme přesto vedli o pět branek. Díky patřily brankáři Varhovi, který držel náš tým na nohou. Ve druhém poločase to bylo už z naší strany lepší a tak mohli dostat příležitost i všichni naši mladí hráči a zachytal si také Navrátil. Pochválit mohu také Smékala, Bakaláře, bratry Knéblovy a za kvalitní obrannou činnost Jana Grepla. V průběžné tabulce soutěže si ale stojíme dobře, naše ambice byly tak na její střed. Nyní pojedeme k těžkému utkání do Brna s rezervou Královopolské. Nevím, jak to budu mít s hráčskou nabídkou, někteří naši mají startovat v Olomouci na akci házenkářů, jak říkáváme, dříve narozených…," pověděl Zdeněk Čtvrtníček.

TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Velké Meziříčí 20:17 (9:4)

Rozhodčí: Krobothová a Macharáčková. Vyloučení: 0 – 2. ŽK: 1 – 1. Sedmičky: 2/1 – 1/1. Diváků: 80.

Sestavy a branky

TJ Sokol Kostelec na Hané: Navrátil, Varha – M. Knébl 3, Palička, P. Knébl 1, Smékal 5, Bakalář 5, Grulich 1, Říčař 1, Rikan, J. Grepl 1, Vymětal, M. Grepl 1, Varhalík 2. Trenér: Zdeněk Čtvrtníček.

TJ Sokol Velké Meziříčí: Kotík, Poul – Hron 1, Živčic 1, Kubiš 3, Večeřa 4, Konečný, Trojan 4, Necid, Lečbych, Pavliš, Kaštan, Matušík 4. Trenér: Vlastimil Vaverka.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

Tabulka

Tabulka