Sokol Kostelec na Hané – Sokol Nové Veselí 24:24 (12:10)

Kostelečtí házenkáři neprožívají vítězné časy. Z dvoubodového zisku se radovali pouze v prvním kole po dvoubrankové výhře nad Košutkou. Od té doby získali bod v Náchodě a pak až nyní s Novým Veselím, mezitím podlehli béčku Karviné, Bystřici pod Hostýnem a v domácím poháru i lídrovi druhé ligy z Velkého Meziříčí.

Proti poslednímu celku tabulky si domácí udržovali po většinu zápasu mírný náskok, Kostelec táhl jeden z nejlepších střelců soutěže a specialista na sedmimetrové hody Michal Jurka. Ani jeho dvě sedmičky a pět branek ze hry ale na dva body nestačily.

Po mírném poločasovém vedení Hanáků Novoveselští přidali, zrychlili hru, zpřesnili střelbu a otočili skóre. Alois Jurík zareagoval oddechovým časem, což jeho tým povzbudilo, a domácí šli opět do vedení.

Na vyrovnávací rychlý brejk hostů půl minuty před koncem již ale domácí nedokázali gólově odpovědět a body se tak dělily rovným dílem. Domácí se i přes remízu posunuli z deváté příčky na osmou, jejich soupeř zůstal poslední.

Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Vyloučení 3:3, ŽK: 2:2. Sedmičky 2:3. Diváků 120.
Kostelec na Hané: Navrátil, Varha – Čech 1, Grepl, Grulich 3, Chalupecký, Jurka 7/2, Kosina 3, Paták, Ševčík 3, Varhalík, Vymětal 2, Švec, Zajíček 2. Trenér Alois Jurík.
Nové Veselí: Fiala, Chalupa – Bláha, Daněk, Pavel Najman 1, Petr Najman 5, Prokeš, Strejček 1, Studený 3, Večeřa 8, Hajčman Karel, Hajčman Martin 5, Kazatel 1. Trenér Václav Ťupa.

JIŘÍ MOŽNÝ