Dva první góly dostali Kostelečtí po zbytečných ztrátách míčů a trhácích Juránka a Zbranka. Už v těch chvílích prožíval domácí kouč nezměrné vzrušení a netušil, že bude ještě daleko hůř. Tomáš Grulich pak přihrál Jurkovi k úspěšnému samostatnému brejku a nikdo netušil, že to bude nadlouho jediný gól kosteleckého celku. Následovala nepřerušená řada devíti branek Bystřických až na hrozných 1:11! Hostům chytal výborně Mikulenčák a jeho spoluhráči okamžitě trestali nepřesnosti ve hře kosteleckých mužů dalšími góly.

Za stavu 1:5 požádal trenér Jurik o oddechový čas. Marně. Po střelách Martina Grulicha i Patáka pak znovu bravurně zasahoval Mikulenčák a hodně pohybliví hosté góly přidávali. Po sedmém šel do domácí branky místo Varhy Navrátil, dvakrát zasáhl dobře, ale následně čtyřikrát inkasoval. Teprve potom dali konečně Kostelečtí svůj druhý gól a to Jurkou ze sedmimetrového hodu. Do přestávky už potom domácí házenkáři s hosty víceméně střelecky krok drželi, ale k postupnému snižování náskoku soupeře síly nenacházeli.

Druhý poločas vyhráli Kostelečtí o tři branky, 22:19, a s při vzpomínce na průběh první čtvrthodiny střetnutí mohli zpytovat svědomí. Za zmínku ještě stojí, že kostelecký kanonýr Michal Jurka, zatím nejlepší střelec týmu a nejlepší střelec sedmimetrových hodů v soutěži, čtyři sedmičky v utkání s Bystřicí p.H. proměnil v góly, pátou mu ale brankář Mikulenčák zneškodnil. Šesté se pak zhostil úspěšně Kosina. A také připomenutí, že z ekonomických důvodů vzdali Kostelečtí házenkářskou extraligu v roce 2004 a Bystřičtí před rokem.

„Rozhodl první poločas,“ potvrdil jednoznačné trenér Bystřice pod Hostýnem Bohumil Kolář. „Přehrávali jsme domácí házenkáře zejména úspěšně zakončovanými protiútoky a chytal nám výborně Petr Mikulenčák. Ve druhém poločase Kostelečtí v obraně přitvrdili a mně vadilo, že mladí rozhodčí mlčky riskovali hrozící zranění hráčů. Chválím za bojovný výkon celý náš kolektiv a také za zlepšení obranné činnosti. V předchozích zápasech jsme měli v obraně často problémy.“

Kostelecký trenér Alois Jurik rozdával rány na adresy svých svěřenců i po utkání.

„Něco takového, co jsme předváděli po začátku střetnutí, jsem ještě v mistrovském utkání nikdy nezažil. Na hrací ploše bylo jen jedno mužstvo, členové toho druhého si asi mysleli, že vyhrají bez dřiny. Bez vůle a chuti se hrát nemůže. Naši střelci udělali z obvykle průměrného gólmana Bystřických hvězdu, obranu soupeře jsme nedokázali překonávat, i když jsme se na ni speciálně připravovali. Prohráli jsme zaslouženě a ostudně. Nezodpovědnou hrou jsme v prvním poločase umožnili Bystřickým devět trháků a to by v žádném případě neměli tak zkušení hráči, jaké máme, připustit. Kdyby byla v házené stejná praxe jako u boxerského ringu, hodil bych na hrací plochu ručník. Zkomplikovali jsme si život, před sebou máme nyní dvě utkání v prostředích soupeřů, v Novém Veselí a v Napajedlích. S hráči si to vyříkáme, budu se nyní stydět vyjít z haly ven. S kosteleckou házenou se nikdy nehazardovalo a dokud zde budu trenérem,“ zdůrazňoval kouč Jurik, „tak se hazardovat nebude…!“

TJ Sokol Kostelec n.H – TJ Bystřice p.H. 33:42 (11:23)

Rozhodčí: Kosa a Švidernoch. Napomínání: 1:3. Vyloučení: 6:6. 7m hody: 6/5 – 2/2. Diváků: 200.
Kostelec n.H.: Varha, Navrátil – Vasiliev 2, Tomáš Grulich 5, Martin Grulich, Jurka 8, Paták 2, Ševčík 2, Vymětal 1, Grepl, Varhalík 4, Čech 3, Kosina 6.Trenér: Alois Jurik.
Bystřice p.H.: Mikulenčák - Bobál, Vacula 4, Juránek 4, Petrovčín, Jiří Tiller 2, Vaclach 1, Hradil, Radovan Tiller 4, Kroupa, Dobeš 12, Žůrek 4, Zbranek 11. Trenér: Bohumil Kolář.

VLASTIMIL KADLEC