Už před třetím gólem Kosteleckých vychytal jejich brankář Navrátil kuřimského Mylbachra, ale když potom Rikan střelecky neuspěl, zařídil Kvasnica první trefu hostů. V průběhu prvního poločasu Kuřimští pouze jednou stáhli neustálé vedení domácího celku na rozdíl jedné branky, když snížili na 5:4, ale Rikan hned odpověděl šestým zásahem Kosteleckých. Za chvíli se vyznamenal gólman Navrátil dalším bravurním zákrokem po střele Marka. Tým kostelecké TJ Sokol pak střídal tří a dvoubranková vedení až do přestávky. Při brejku dal míč Grulich Marku Greplovi a platilo 9:6, na 10:7 trefil Vymětal ze sedmimetrového hodu a za stavu 12:10 nekapituloval Navrátil po sólovém trháku a tvrdé střele Kudly. Poslední gól první části hry dal na 13:11 kuřimský Chýlek ze sedmimetrového hodu.

Po zahájení druhého poločasu pohrozil Kvasnica gólem na 13:12, ale branky Smékala a Bakaláře znovu přidaly na kosleleckém klidu. Jenže, následovaly tři slepené góly Kuřimských. Pišťákův z brejku a další dva z rukou Chýlka i Kudly a hrálo se chvíli za nerozhodného stavu 15:15. V průběhu utkání svítila „plichta" na ukazateli skóre poprvé, ale naposled. Kostelecký kolektiv neznervózněl a odpověděl čtyřgólovou sérií, míče do sítě kuřimského brankáře Maška posílali postupně Marcel Knébl, Smékal, Rikan a Grulich. Poprvé byli Kostelečtí ve vedení čtyřgólovém a i když se ještě hosté připomněli trefou na 19:17, Vymětalův druhý „sedmičkový" zásah na 20:17 odstartoval další domácí střeleckou pohodu. V brance Kuřimských vystřídal Maška Kašparec, ale také ještě pětkrát kapituloval…

„Byl to náš první zápas v nové sestavě, souhra ještě vázla, chyběl nám také zraněný první brankář Paraska, a to vše se na našem výkonu podepsalo," řekl po utkání trenér SK Kuřim Jiří Mikel. „Několikrát jsme vedení Kosteleckých dotahovali, ale nastávala kupodivu ztráta koncentrace a tak se rodily další chyby. Věřím, že v dalších zápasech to bude už lepší a že se budeme držet v popředí tabulky."

„Na nedávném turnaji jsme měli těžké soupeře a konfrontace s nimi se nám vyplatila," mohl hovořit spokojeně lodivod kosteleckého celku Zdeněk Čtvrtníček.

„Naše výhoda byla v dobrém bránění a v úspěšných útočných kombinacích, neměli jsme tolik technických chyb jako Kuřimští. Varhalík má špatné rameno, ale brzy by už mohl začít opět hrát, k dalším startům přemlouvám Jurku. Příště hrajeme opět doma s Olomoucí, v sobotu 28. září od 15.30 hodin. Soupeře znám, trénoval jsem tam, předpokládám, že se bude pohybovat na špici tabulky této soutěže. Budeme muset hrát jinak nežli dnes, asi zvolím osobní obranu, budeme chtít uspět, uvidíme," hledí už vpřed trenér Čtvrtníček.

TJ Sokol Kostelec na Hané – SK Kuřim 27:23 (13:11)

Rozhodčí: Smékal a Vychodil. Vyloučení: 2 – 3. ŽK: 4 – 3. Sedmičky: 2/2 – 1/1. Diváků: 90.

TJ Sokol II Prostějov: Navrátil, Varha – M. Knébl 3, P. Knébl 1, Smékal 5, Prášil, Bakalář 1, Hochvald, Grulich 2, Palička, Rikan 2, J. Grepl 2, Vymětal 5, M. Grepl 6. Trenér: Zdeněk Čtvrtníček.

SK Kuřim: Mašek, Kašparec – Pišťák 3, Marek 2, Chýlek 8, Dlapa 1, Mylbachr, Audy 2, Kudla 3, Kopřiva 3, Kvasnica 1. Trenér: Jiří Mikel.

Autor: VLASTIMIL KADLEC