Začátek střetnutí přinesl přetahovanou o každý gól. Až za stavu 6:6 se domácí dostali do pětigólového trháku. Přispěl k tomu gólman Kostelce Tomáš Varha, který vychytal několik ostravských příležitostí, ale také v útoku David Ševčík, který si připsal tři branky v řadě.

Kostelec si vedení udržel až do poločasové přestávky a na začátku druhé půle přidal další branky. Domácí zvýšili svoje vedení až na 19:12, ostravští házenkáři se ale nevzdali.

Kostelečtí hráči navíc po chybách nabídli soupeři možnosti jít do několika přečíslení a rozdíl ve skóre se ustálil na čtyřbrankové vedení pro domácí. Ostrava bojovala, ale na dostřel k domácím se nepřiblížila. A když v závěru kostelecký Tomáš Grulich skvěle získal míč a zvýšil na 28:24 bylo jasné, že si Kostelec připíše, i díky osmi brankám Milana Varhalíka, první výhru sezony v poměru 29:26.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě díky obraně i díky Tomáši Varhovi. Skvělou práci dozadu odvedl také Martin Grulich,“ chválil defenzivu svého mužstva domácí trenér Alois Jurík.

„Bohužel jsme se ale neprosadili podle mých představ v útočné fázi. Vynikající výkon v útoku ale odvedl Varhalík,“ pokračoval kostelecký trenér. „Po té výsledkově velice špatné přípravě a nevydařeném výkonu v obranné fázi v Litovli si kluci dokázali, že to v obraně jde hrát. Mělo to správný náboj a já musím být spokojený,“ zakončil Jurík.

Jeho protějšek z ostravské lavičky Luděk Novotný bral prohru v Kostelci jako zaslouženou. „Bylo to vyrovnané utkání až do konce, ale domácí měli větší bojovnost a tím si vítězství zasloužili,“ uvedl hostujíc trenér.

Výhru s Ostravou chtějí Kostelečtí potvrdit v neděli na hřišti juniorky Karviné.

TJ Sokol Kostelec na Hané – TJ Sokol Ostrava 29:26 (14:11)

Rozhodčí: Pavlíček a Tokoš. Vyloučení: 3 – 4. 7m hody: 2/2 – 3/3. Diváků: 120.

Kostelec: Varha – Vasyliev 2, T. Grulich 3, M. Grulich, Jurka 3/2, Paták 3, Ševčík 3, Vymětal 3, Grepl, Šuba, Diviš, Varhalík 8, Kosina 4. Trenér: Alois Jurík.

Ostrava: Faferka, Prauzek, Gajda 3, Lachman 2, Moravec 1, Petřík 2, Frančík, Štěpánek 3/1, Svoboda 3/1, Igenyes 1, Harot 5, Aspridis 6. Trenér: Luděk Novotný.

MIROSLAV MAZAL