„V utkání na půdě druhého týmu druholigové tabulky jsme si zpočátku nevedli špatně," hovořil po návratu do Prostějova trenér Sokola II Svatopluk Ordelt, „v průběhu první části hry jsme několikrát vedli i o dvě branky. To se nám ještě dařilo vcelku dobře v obraně i v útočné fázi. Ve druhém poločase jsme už zaznamenávali dobrých momentů méně, Ivančičtí se nám utrhli až na pětigólový rozdíl a už jsme to nedokázali zvrátit. Chyběli nám David Jurečka, Lukáš Münster, Michal Zacpal, FilipMikulka a Martin Bečička a našim hráčům docházely síly. O příštím víkendu budeme startovat v Napajedlích, nebude to jednoduché, potřebují se zachránit v soutěži a budou jistě posíleni hostujícími hráči v extraligovém Zlíně," dívá se již dopředu Svatopluk Ordelt.

HK Ivančice - TJ Sokol II Prostějov 32:28 (15:15)

Rozhodčí: Florián a Douda. Vyloučení: 1 – 3. ŽK: 2 – 2. Úspěšné sedmičky: 3 – 1. Diváků: 155.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Nesvadba – Bokůvka 3, Kozlovský 8, Fiala, Jurík 1, Chytil, Ordelt 2, Procházka 2, Jura, Raška, Kosina 12. Trenér: Svatopluk Ordelt.

Kostelečtí házenkáři nastupovali k domácímu utkání s Napajedly s vědomím, že pro klid před zbývajícími druholigovými zápasy musejí zvítězit. Podařilo se.

„V Kostelci na Hané se dnes hrála velice kvalitní házená," hovořil po utkání spokojeně kostelecký trenér Jiří Grepl.

„Hosté, kteří jsou bezprostředně ohroženi sestupem, přijeli ve velmi silném složení. Tři hráči hrávali nejvyšší soutěž, dva hrají v současnosti za extraligový Zlín. My jsme ale potřebovali, bodovat stejně jako soupeř. Vedení se ujali hosté, v 6. minutě jsme srovnali na 6:6, následně jsme už šli do vedení a o přestávce bylo pětigólové. Velice dobře nám pracovala obrana, zejména střed, který jsme vyztužili v tomto utkání Davidem Ševčíkem. Ve spolupráci s Divišem dokázali velmi dobře eliminovat soupeřova pivota. Do druhého poločasu zvolili hosté osobní obranu na dva domácí hráče a náš náskok postupně snižovali. Podržel nás ale výborně chytající Mayer a utkání jsme dovedli k vítěznému konci. Náš výkon hodnotím hodně vysoko, podali jsme jeden z nejlepších výkonů sezony a to přesto, že nám chyběli Vymětal, Přikryl a Varhalík. Kluci přidali k bojovnosti i herní kvalitu," chválil Jiří Grepl.

Sokol Kostelec na Hané - TJ Fatra Slávia Napajedla 27:24 (16:11)

Rozhodčí: Planka a Směšná. Vyloučení: 2 – 6. ŽK: 3 – 1. ČK: Kašný (Napajedla). Úspěšné sedmičky: 1 – 3. Diváků: 70.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Mayer, Navrátil – Smékal 6, J. Prášil 2, Diviš 4, Popelka 1, Grulich 3, Kopečný, Dostál 4, Ševčík 2, Švec 5, Oščádal, Grepl, Hochvald. Trenér: Jiří Grepl.

Autor: VLASTIMIL KADLEC