Po zahájení střetnutí si zajišťovali domácí těsná vedení, po čtvrthodině hry ale vedli o tři branky a pět minut před koncem prvního poločasu o čtyři, 9:5. Do přestávky pak snížili hosté své manko na třígólové.

Ve 40. minutě utkání vedli Napajedelští už jen 18:17 a čtvrt hodiny před koncem střetnutí byli už ve vedení kostelečtí házenkáři – 20:22. Následovala však šňůra úspěšných střeleckých zásahů hráčů domácího celku a zdálo se, že budou hosté odjíždět domů s prázdnou. V dramatickém závěru ale dokázali Kostelečtí úspěšně reagovat na pro ně nepříznivý stav utkání - 26:24.

„Remíza odpovídá dění na napajedelské herní ploše,“ posoudil, co viděl trenér TJ Sokol Kostelec na Hané, Alois Jurik.

„Chyběli nám s kotníkem marodící Vasiliev a bratři Lukáš i Ivo Chalupečtí. V prvním poločase hráči Kostelce své úkoly stoprocentně neplnili. Dostali se pod tlak, z čehož pramenily chyby. Naše střely neměly ani šestačtyřicetiprocentní úspěšnost a dopustili jsme se sedmi technických chyb. Nepokrývali jsme domácí křídla ani pivota a když si vzpomenu ještě na kvalitní střelbu napajedelských spojek, nemohl první poločas skončit jinak. Po změně stran došlo k radikálnímu zlepšení naší obranné hry a v naší brance začal kralovat vynikající Tomáš Varha. Měl v utkání pětapadesátiprocentní úspěšnost. Zlepšili jsme se také v útoční fázi, i střelecky. Druhý poločas jsme naopak vyhráli o tři branky my, 17:14. Naše střelecká úspěšnost byla ve druhé části hry sedmašedesátiprocentní. Když prohrávali domácí 20:22, dali nám v řadě pět gólů a musím ocenit, že to naše kluky nepoložilo. Bojovali až do konce, o výsledek se porvali. Mohli jsme prohrát i vyhrát, veliká škoda, že když jsme před koncem střetnutí hráli v šesti proti čtyřem, stříleli jsme zbytečně ukvapeně z větších vzdáleností a bez tref. Závěr byl hektický, dosáhli jsme alespoň na bod. Když časomíra sdělovala, že do konce utkání chybí 34 vteřin a Napajedelští vedli 28:27, svolal jsem své svěřence k oddechovému času. Domluvili jsme se, Paták dal gól a vydoloval bod. Ještě bych dodal, že verdiktům rozhodčí Radové se často podivovali aktéři obou soupeřících stran…“

TJ FS Napajedla - TJ Sokol Kostelec n.H 28:28 (14:11)

Rozhodčí: Valášek a Radová. Vyloučení: 7:7. ČK: 1:1 (Kašný – Jurka, oba po žlutých kartách), 7m hody: 2/2 – 2/2. Diváků: 150. Kostelec n.H.: Varha, Navrátil – Jan Grepl, Tomáš Grulich 1, Martin Grulich 3, Jurka 5, Paták 5, Ševčík 2, Vymětal, Marek Grepl, Varthalík 5, Čech 2, Kosina 5 (2 ze 7m hodů). Trenér: Alois Jurik.

VLASTIMIL KADLEC