Kostelečtí zahájili svůj duel v Brně dobře a v průběhu prvního poločasu několikrát vedli, v jedné chvíli také o čtyři branky. Závěr prvního poločasu však nezvládli a když se jim dobře nevedlo ani po zahájení druhé části hry, bylo prakticky o vítězství rezervy brněnského Králova Pole rozhodnuto.

„Utkání se vyznačovalo střeleckými dostihy," byla první slova, kterými zahájil své hodnocení průběhu střetnutí po návratu z Brna kostelecký trenér Jiří Grepl a pokračoval:

„Asi do pětadvacáté minuty prvního poločasu jsme si vedli poměrně dobře, byli jsme v častém vedení a mohu bez nadsázky říci, že jsme v některých chvílích už mohli optimisticky i pomýšlet na případný konečný dvoubodový úspěch. Jenže, závěr prvního poločasu vyšel naopak Královopolským a náhle bylo vše jinak. O přestávce byli ve vedení náhle domácí házenkáři a dokonce o tři branky. A když jsme následně tahali za kratší konec pomyslného lana i po začátku druhé části zápasu, stříleli jsme z nedobře připravených pozic, soupeř se tak dostával do rychlých útočných brejků a střelecky byl úspěšný. B-tým Králova Pole tak mohl své vedení ještě navyšovat a dovést celé utkání k vítěznému konci. My jsme už v závěru duelu vedení soupeře pouze snižovali. Prohráli jsme o sedm branek, v našich silách mohlo být víc, ale nebylo. Nadělali jsme víc chyb než domácí hráči. Ztráceli jsme v poli míče a Královopolští nás po trhácích střeleckými trefami trestali. Utkání začínalo v sobotu až v 19 hodin, podle směrnic Českého svazu házené tedy až v nejzažším denním čase, a to nám také moc neprospívalo. Ale to už samozřejmě rozhodující nebylo. Je ale pravda, že v B-týmu Handbalu KP Brno nastoupili házenkáři brněnského extraligového A-mužstva Weintritt, Koubek, Burget i Jan a Tomáš Musilové, ale v kosteleckých dresech jsou také zkušení hráči. Chyběl bohužel Pavel Přikryl, který hrál ve stejný den za Zubří extraligové utkání v Litovli. V průběhu střetnutí se na královopolské palubovce navíc zranil Pepa Humpolíček a z boje musel už v prvním poločase odstoupit. Přes sedmatřicet obdržených branek chytal Jenda Mayer dobře, za naší sobotní průhlednou obranou to rozhodně lehké neměl. Pochválit mohu také Martina Grulicha a Jendu Smékala, dali nejvíc branek, Grulich proměnil v branky všechny tři sedmimetrové hody, které střílel," ocenil trenér Jiří Gepl.

Handbal KP Brno B - TJ Sokol Kostelec na Hané 37:30 (17:14)

Rozhodčí: Zbožínková a Matuška. Vyloučení: 2 – 2. ŽK: 2 – 2. Úspěšné sedmičky: 4 – 3. Diváků: 34.

TJ Sokol Kostelec na Hané: Mayer, Navrátil – Dostál 2, Smékal 7, Grulich 5, Švec, Vymětal 4, Varhalík 5, Zapletal 3, M. Grepl 3, Palička 1, J. Grepl, Humpolíček. Trenér: Jiří Grepl.

Autor: VLASTIMIL KADLEC