Od prvních minut utkání si soupeři navzájem nic nedarovali. Diváci v zaplněném hledišti nevycházeli z napětí.

První střelecký pokus v utkání brankář Kosteleckých Navrátil hostujícímu Kozlovskému kryl, a tak šli do vedení zásluhou Varhalíka domácí házenkáři. První trefa Prostějova se zdařila Jurovi, ale další tři branky Kosteleckých znamenaly vedení Kostelce 5:1. Střelecky se hosté zvedli až když měli čtyřbrankové manko, Jurečka, Kozlovský, Gazdík a Kosina zařídili srovnání na 5:5.

Na stav 9:7 pak odpověděl Kosina sérií třech svých branek, Prostějovští poprvé v utkání vedli. Na přestávkových 10:13 trefovali Kozlovský s Gazdíkem.

Vstup do druhé části hry měli Kostelečtí stejně úspěšný, jako do první. Brzy vedli 14:13. Následně se obě strany v těsných vedeních střídaly. Když chyběly do konce duelu dvě minuty, dal hostující Procházka na 27:27. Vymětal pak střelecky neuspěl a Kosina naopak ano. Do závěru zbývaly vteřiny a když už jen tři, měli Kostelečtí výhodu sedmimetrového hodu. Míč vzal do rukou Grulich a Hrubý jeho střelu zneškodnil. Odražený míč však získal znovu Grulich a stačil ještě zařídit remízu 28:28.

„Viděli jsme dramatické utkání," potvrdil i kostelecký trenér Alois Jurík, „obrany převyšovaly na obou stranách úspěšnost hráčů v útočné fázi. Pro nás je to ztracený bod, nekázní jsme se nedokázali v útoku střelecky prosadit. Dotáhli jsme to, ale pak se zranil David Ševčík. Před závěrem jsme lehkomyslně ztratili balon, a na to jsme také doplatili. Bylo to na druhou ligu kvalitní utkání, tvrdé ale jen zdánlivě, bylo tam dost vyloučených, ale žádný faul likvidační. Pro nás je to dnes ztracený bod, ale s pohledem na to, jak se v závěru utkání vyvíjelo, myslím, že je ta remíza spravedlivá," usoudil kostelecký trenér Alois Jurík.

„My jsme s bodem spokojení, jeli jsme do kostelecké haly neprohrát, a to se zdařilo," kvitoval splnění plánu trenér Prostějova Josef Zedníček. „Po výhře v Ivančicích máme další bod z prostředí soupeře, a to se počítá. Bylo to opět vyhecované derby, pro diváky atraktivní. Nezačali jsme nejlíp, ale věděl jsem, že jsme dobře připraveni, i když jsme brzy po zahájení hry prohrávali o čtyři branky, stále jsem cítil, že chvíle našeho týmu přijdou. V prvním poločase jsme pak byli mírně lepší a vyhráli jsme o tři branky. Ve druhém poločase byl zase mírně lepší domácí kolektiv, nás držel střelecky Kosina a hrou Kozlovský. Bojovali jsme, a tak jsme měli hodně vyloučených hráčů, rozhodčí to tak posoudili. Nevím, jak to vše vidí Kostelečtí, ale z mého pohledu je dnešní nerozhodný výsledek správným vyjádřením předchozího dění na hrací ploše," viděl vše stejně i trenér Sokola II Zedníček.

Autor: Vlastimil Kadlec

TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ – TJ SOKOL II PROSTĚJOV 28:28 (10:13)

Rozhodčí: Divácký a Šohaj. 7m hody: 6/6 – 5/4. Vyloučení: 4 – 11. ŽK: 3 – 3. ČK: 60. Kozlovský, 60. Jurečka (oba TJ Sokol II Prostějov). Diváků: 160. 

TJ Sokol Kostelec na Hané: Navrátil, Varha – Smékal, Godál 1, Grulich 12, Jurka 1, Rikan 3, Ševčík 1, Vymětal 4, Marek Grepl 1, Jan Grepl, Hochvald, Varhalík 4, Říčař 1. Trenér: Alois Jurík.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Zacpal – Kozlovský 5, Michal Jurík, Jura 1, Chytil, Jurečka 4, Procházka 1, Šestořád, Budík, Gazdík 3, Valach, Raška, Kosina 14. Trenér: Josef Zedníček.