Druhá hráčka světa Kvitová musela na podniku v Sydney zvítězit, aby se dostala do čela světového rankingu. Svůj semifinálový zápas začala tradičně skvěle. První set získala na své konto poměrem 6:1, když čínské soupeřce vzala třikrát servis a sama jí nenabídla ani jednu příležitost na brejk.

Ve druhém sadě se hráčka TK Agrofert Prostějov dostala do vedení o jeden brejk (3:1). Pak ale nastaly nečekané komplikace. Wimbledonské šampionce postupně začal odcházet první servis a pátá hráčka světa Li Na začala cítit šanci na obrat. Přestala dělat chyby a poprvé získala servis své soupeřky.

Zvrat přišel na konci druhé sady. Li Na zvládla těžkou situaci za stavu 4:5, když udržela své podání a vzápětí vzala Kvitové servis. Druhý set tak šel na konto vítězky Roland Garros poměrem 7:5.

Hned na začátku třetí rozhodující sady ztratila Kvitová servis a Číňanka byla na koni. Kvitová bojovala jako lvice, ale nedokázala využít klíčové brejkboly v šestém gemu. Fantasticky hrající Li Na dokázala brejk přetavit na double brejk a za 119 minut se radovala z překvapivého vítězství 1:6, 7:5 a 6:2.

Ve finále turnaje Číňanka narazí na lepší z dvojice Viktorie Azarenková – Agněžka Radwaňská.

Kvitovou teď čeká pár dní odpočinku, od pondělí bude bojovat na Australian Open, kde má šanci vybojovat fantastický výsledek a stát se světovou jedničkou.