Havířov - Prostějov B 15:3 (5:1)

Koše: Vařeka 2, Rozkošná 1, Copek, Copková, Melichárková, Šťastná, Z. Uherka a Žáková 0.

Jen se třemi muži a pěti ženami v sestavě (normální poměr je čtyři plus čtyři) vyrazili Hanáci na sever Moravy, kde tak museli nastoupit ke dvěma prvoligovým duelům v početním oslabení. První utkání sehráli proti domácímu celku, který si bezpečně pohlídal hladké vítězství a sérií šesti košů v závěrečné čtvrthodině zvýšil skóre na konečný větší rozdíl, když předchozí tři čtvrtiny zápasu hosté drželi poněkud vyrovnanější průběh.

 

Brno B – Prostějov B 19:1 (11:1)

Koše: Copek 1, Copková, Melichárková, Rozkošná, Šťastná, Z. Uherka, Vařeka a Žáková 0.

Druhé střetnutí přineslo prostějovské rezervě ještě drtivější debakl. Hanáci se totiž vůbec nemohli prosadit přes těsnou obranu Jihomoravanů, jež navíc byli produktivní v útoku a s oslabeným protivníkem se nijak nemazlili. „Havířovské výsledky nejsou příliš optimistické, přesto dle mého názoru nešlo o velkou ostudu. Utkání jsme nevzdávali, hráli až do samého konce a nasbírali cenné zkušenosti. Pocitově byly naše výkony lepší než v předchozích zápasech, takže rozhodně nejsme nijak zlomení. Vrátili jsme se s konkrétními podněty ke zlepšení a na jejich základě na sobě budeme pracovat,“ uvedl jeden z hráčů béčka SK RG Zdeněk Uherka.

Žáci hráli v Náchodě
Téměř na celý víkend se protáhla výprava žákovského výběru mladých korfbalistů Prostějova do Náchoda, kde se konalo 5. kolo ligy staršího žactva, skupiny B. Věkově mladičký celek SK RG ve středních Čechách znovu především sbíral zkušenosti a od herně vyspělejších soupeřů tradičně utržil tři vysoké porážky: domácímu Náchodu podlehl 2:23 (1:14), lídrovi tabulky z Moravské Třebové 2:21 (1:13) a Šenovu 0:13 (0:9). „Za pozitivum lze považovat, že jsme hned ve dvou zápasech vstřelili víc než jeden koš. A potěšila mě i bezproblémovost celé dlouhé cesty, když děti byly hodné a vůbec nezlobily,“ zhodnotil trenér David Konečný.

Hráčský kádr žáků SK RG Prostějov v Náchodě: Zverec, Sochor, Marek, Kaláb, Lošťák, Svoboda, Chmelař, Juríková, Kratochvílová, Francová, Vrtalová, Šnajdrová, Rajsiglová.