M. Třebová – Prostějov 11:13 (6:5) a 10:9 (7:5)

Sestava a koše – první zápas: M. Uherka 3, Faltýnková, Konečný a Svobodová 2, Koldová a Láhner 1 (31. Bednář 2), Sequensová a Šnévajs 0. Druhý zápas: M. Uherka 4, Faltýnková 2, Svobodová a Láhner 1 (31. Bednář), Koldová, Sequensová, Šnévajs a Konečný 0 (40. Snášel 1).

Zahajovací duel byl od úvodních minut velice vyrovnaný s těsnými obranami, čemuž napomáhalo i malé hřiště. Mírně navrch měli většinu střetnutí domácí, ale prostějovský tým v závěru přidal v defenzivě, zlepšil zakončení a výsledek otočil.

Do odvety však hosté nevstoupili vůbec dobře. Po čtvrthodině hry byl stav 7:1, když Třebová nemilosrdně trestala individuální chyby soupeře a trefovala se i z dálky. Až hrozivé manko vyburcovalo hanáckou partu k mohutnému vzepětí, jehož vrcholem bylo srovnání na 7:7 ve 40. minutě. Protivník následně znovu odskočil na 9:7, SK RG opět vyrovnal proměněnými penaltami na 9:9. Rozhodnutí přinesla dalekonosná střela domácí hráčky v poslední minutě – 10:9.

„Stejně jako v předchozích zápasech extraligy byla naším největším problémem tragická střelba, zejména neproměňování vyložených šancí z bezprostřední blízkosti koše. Na půdě nováčka jsme měli dvakrát zvítězit i přes problémy se sestavou. Chyběla nemocná Lešanská, další členové družstva nastoupili po zdravotních potížích bez jediného tréninku během uplynulého týdne. To však pro nás není omluva. Teď se v přípravě musíme více zaměřit na střelbu pod tlakem tak, abychom v dalších utkáních byli schopní častěji skórovat,“ shrnul trenér prostějovských korfbalistů Jan Mynařík.