Prostějov – M. Třebová 17:8 (9:2) a 15:11 (9:6)

Koše – první utkání: Láhner 4, Faltýnková a Snášel 3, Bednář a Schőnfeldová 2, Lešanská, Svobodová a Šnévajs 1. Druhé utkání: Bednář 6, Lešanská a Snášel 3, Láhner 2, Šnévajs 1, Faltýnková, Schőnfeldová a Svobodová 0.


Bez tří opor základní sestavy zvládli Hanáci důležitý vstup do elitní soutěže bez větších problémů. Proti nováčkovi jim pomohl výborný začátek premiérového duelu, v němž proměňováním šancí a kvalitní obranou získali už do přestávky přesvědčivý náskok sedmi košů. Ten ale ve druhé půli moc nenavýšili, protože se do jejich hry vloudily nepřesné přihrávky a další nevynucené chyby včetně útočných faulů. Přesto SK RG hladce triumfoval a k jasnému vítězství zprvu směřoval i v odvetě. Po vydařeném vstupu však přestal proměňovat vyložené příležitosti, čehož snaživí hosté využili ke korekci skóre. Ani po pauze se favoritovi nepovedlo odskočit na výraznější rozdíl a zrodil se tak pro Třebovou velmi přijatelný výsledek.

Prostějov – Č. Budějovice 11:12 GG (10:10, 5:6) a 13:11 (7:6)

Koše – první utkání: Bednář, Sequensová, Snášel, Šnévajs a Uherka 2, Faltýnková 1, Koldová, Láhner, Lešanská a Schőnfeldová 0. Druhé utkání: Bednář a Uherka 3, Šnévajs 2, Faltýnková, Láhner, Lešanská, Sequensová a Schőnfeldová 1, Koldová a Snášel 0.

Ani proti národnímu šampionovi nebyli domácí kompletní, přesto jej šokovali uzmutím čtyř ze šesti možných bodů. První Prostějované urvali v úvodním zápase, který byl po celých šedesát minut naprosto vyrovnaný a zaslouženě dospěl k prodloužení. V něm rozhodla ve prospěch Jihočechů novinka letošní sezony golden goal. Smolná porážka hanáckou partu vůbec nedeprimovala, naopak to byl SK RG, kdo do odvetného střetnutí vlétnul jako velká voda. Bohužel náskok 6:2 neudržel a Budějovičtí nátlakovou hrou po změně stran stav otočili. Druhá bitva poté znovu dospěla k dramatické koncovce, kterou tentokrát zvládlo lépe domácí družstvo již v normálním hracím čase, tedy za tři body! „Jsem opravdu rád, že se začíná zúročovat poctivý přístup k tréninkům a celkově náročná příprava na letošní ročník. Zároveň se v naší hře objevují nové prvky, jež přispívají k variabilitě v útoku i připravenosti obrany,“ hodnotil spokojený trenér prostějovských korfbalistů Jan Mynařík.

Dorost i žactvo vysoko prohrávají

Nelehkým obdobím budování nových týmů, jež provází bolestný sběr zkušeností přes řadu drtivých porážek, prochází v současnosti dorostenecký i žákovský výběr SK RG Prostějov.

Znojmo – Prostějov 26:5 (11:2) a 21:4 (11:3)

Koše – první utkání: Sequensová 2, Borsiczká, Vychodilová a Vyroubalová 1, Kaprál, Lužný, Osman, Planičková, Tichý, Trval, Walter a Zelinková 0. Druhé utkání: Vychodilová 2, Planičková a Walter 1, Borsiczká, Kaprál, Lužný, Osman, Sequensová, Tichý, Vyroubalová, Walter a Zelinková 0.

Dorostenecké naděje z Hané jen těžko hledaly odpověď na kvalitu zřetelně lepšího protivníka, který jednoznačně dominoval. Přesto hosté neodvedli špatné výkony a hlavně v odvetě se prezentovali slibným kolektivním výkonem s několika opravdu hezkými akcemi. Jen by to chtělo víc proměňovat šance…

Starší žáci korfbalového oddílu SK RG v zahajovacím turnaji své ligové soutěže podlehli Náchodu 5:27 (2:12), Šenovu 0:17 (0:9) i Moravské Třebové 2:20 (1:12) a uzavírají průběžnou tabulku.

Druhý turnaj ligy sehrají v neděli 21. října na domácí palubovce Městské sportovní haly Kostelce na Hané. Zápasový program: 13.00 hodin Prostějov – Náchod, 13.50 Šenov – M. Třebová, 14.40 M. Třebová – Náchod, 15.30 Šenov – Prostějov, 16.20 Náchod – Šenov, 17.10 M. Třebová – Prostějov.