VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Korfbal se dostal do povědomí širší veřejnosti

PROSTĚJOV - Pomohl k tomu úspěch MS v Brně s prostějovským přispěním Jana Mynaříka.

29.11.2007
SDÍLEJ:

Prostějov je jednou z bašt českého korfbalu, členové zdejšího oddílu SK RG se podíleli na úspěchu mistrovství světa v Brně. Foto: DENÍK/archiv

Výrazně se spolupodílel na organizaci brněnského mistrovství světa v korfbalu a není proto povolanějšího Prostějovana, s nímž by bylo možné tuto vrcholnou událost ve stále populárnějším sportovním odvětví probrat. Současný šéf korfbalového oddílu SK RG Prostějov a velký propagátor této smíšené kolektivní hry Jan Mynařík nám ochotně poskytl následující rozhovor.

Kolik lidí z Prostějovska se aktivně zapojilo do pořádání šampionátu v Brně?
Byl jsem to já coby jeden z organizátorů v press centru MS a Martin Uherka jako mezinárodní rozhodčí základních i čtvrtfinálových skupin. Mnoho dalších se pak podílelo na zajišťování projektu Patron týmu, v jehož rámci došlo k propojení zahraničních reprezentačních družstev a základních škol v některých městech ČR. S kvalitním průběhem tohoto projektu v případě Prostějova pomáhalo několik členů SK RG a také pan Kremla, který coby duchovní otec prostějovského korfbalu koordinoval především návštěvy národních týmů Belgie, Polska a Německa na radnici.

Pojďme k vám osobně. V čem přesně spočívala vaše práce během mistrovství?
Jako tvůrce nových webových stránek Českého korfbalového svazu jsem byl zodpovědný za mediální výstupy z celého průběhu MS. A protože jsme se s kolegy snažili veřejnost informovat co nejpodrobněji, šlo o práci hodně náročnou a zdlouhavou. Jejím výsledkem bylo téměř osmdesát tiskových zpráv.

Přinesla tato enormní snaha odpovídající zájem veřejnosti?
Co se médií týká, určitě to mohlo být i lepší, ale rozhodně si nestěžujeme. Korfbal je stále menší sport a jako takový budil velmi solidní pozornost, díky světovému šampionátu se dostal do České televize, na TV Nova, do celostátních novin i na internetové servery. Nejvíc jsme si přitom cenili intenzivní spolupráce s Deníkem, ten o MS informoval opravdu bohatě.

Podařilo se díky této prezentaci dostat korfbal do povědomí širší veřejnosti?
Myslím, že jednoznačně ano. Návštěvnost webových stránek Českého korfbalového svazu šla během mistrovství osminásobně nahoru, obecně se slovo korfbal objevovalo mnohem častěji ve všech internetových vyhledávačích. Celkově se povedlo náš sport zpropagovat velice dobře a teď záleží na tom, jak tenhle vzniklý potenciál využijeme do budoucna.

Máte konkrétní představu, jak na to a čeho chcete dosáhnout?
Největším cílem je maximálně rozšířit členskou základnu českého korfbalu. Ta stávající čítá okolo dvou tisíc lidí a čím víc ji navýšíme, tím lépe. Na konkrétních krocích ke splnění tohoto záměru momentálně pracujeme v rámci výkonného výboru ČKS. Rozhodně ale platí, že průnik korfbalu do širšího povědomí obyvatel České republiky nám otevírá nové dveře a my jimi hodláme vejít všude, kam to půjde. Hlavní problém našeho sportu dosud spočíval v tom, že většina lidí vůbec nevěděla, oč jde – a to by se nyní mělo změnit.

Z organizačního a sportovního hlediska proběhlo mistrovství světa bez potíží?
Nějaké malé problémy se vždy vyskytnou, ale celkové hodnocení pořadatelského zvládnutí šampionátu bylo na jedničku s hvězdičkou. O organizaci celé akce se primárně starala najatá profesionální agentura a to se pozitivně projevilo, což dokládalo veskrze pochvalné hodnocení všech zúčastněných výprav. Kdykoliv jsem mluvil se zahraničními reprezentanty jednotlivých zemí, používali slova jako perfektní, super a podobně. Jeden Belgičan dokonce tvrdil, že je na třetím MS a to brněnské označil za suverénně nejlepší.

Prostějov je jednou z pěti či šesti největších bašt korfbalu v ČR. Pomůže úspěch světového šampionátu v Brně tomuto sportu i v rámci prostějovského regionu?

V Prostějově měl korfbal velmi dobré postavení již v devadesátých letech minulého století, kdy pronikl do Česka a začal se zde rozvíjet. Po trochu slabším období šel v posledním roce znovu nahoru a na téhle cestě chceme samozřejmě využít i dopad brněnského mistrovství. Konkrétně bychom korfbal rádi dostali na víc škol, než jen na současné RG a ZŠ ve Studentské ulici, při němž vlastně funguje celý prostějovský oddíl SK RG. Nemáme na mysli zakládat nové kluby, úplně by stačilo prosadit hraní korfbalu do hodin tělesné výchovy a časem třeba rozjet soutěž základních, případně i středních škol. Tak by s naším sportem přišlo do styku víc mladých lidí a vznikl tím potenciál k výše zmíněnému rozšiřování členské základny. Už teď jsme na tom solidně, když kromě seniorského a dorosteneckého týmu provozujeme i početný žákovský výběr se čtyřicítkou zapálených dětí.

Navíc bude dle našich informací právě Prostějov dějištěm Finálového dne českého korfbalu 2008, což znamená pořadatelství závěrečných duelů o medaile v extralize dospělých i dorostu. Můžete tuto informaci potvrdit?

Stoprocentně zatím ne, ale šance našeho oddílu na organizování této důležité akce v závěru probíhající sezony je dost vysoká. O pořadateli rozhodne výkonný výbor Českého korfbalového svazu a my jsme nadmíru žhavým adeptem.

29.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč

Číšníci a servírky SNÍDAŇOVÁ/Ý SERVÍRKA / ČÍŠNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt po tel. domluvě pan Hloch tel.: 777 715 800, nebo zasílejte životopisy na e-mail: hloch@penzionukonicka.cz. Požadavky: vzdělání v oboru (praxe výhodou), znalost AJ nebo NJ základy podmínkou. , Náplň práce: odbavení ubytovaných hostů, vystavovámí faktur, podávání snídaní, obsluhování při školících akcích, chystání restaurace na obědy a obsluha při odpoledním menu. PD: Po-Pá 7:00-15:00 hod. Uvedená mzda + procenta z tržeb. , Nabízíme: zázemí stabilního podniku, příjemné pracovní prostředí, možnost osobního i pracovního růstu, velmi profesionální přístup managementu restaurace, možnost spolupodílet se na budování a rozvoji restaurace, práce v příjemném a stabilním kolektivu, kvalitní pracovní ohodnocení, zaměstnanecké výhody a benefity.. Pracoviště: Gastro brno s.r.o. - pracoviště prostějov, Nerudova, č.p. 4411, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 30 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti pojišťovnictví MANAŽER/KA ROZVOJE OBLASTNÍ KANCELÁŘE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup dohodou. Životopis a motivační dopis zasílejte na e-mail petra.valcharova@generali.com. , Náplň práce: pro stávající obchodní tým hledáme manažera rozvoje obchodní skupiny. Preferujeme člověka s obchodními i manažerskými zkušenostmi. Očekáváme zaslání motivačního dopisu se zaměřením na získané zkušenosti a vize týkající se osobního rozvoje. , Nabízíme: nadstandardní způsob odměňování, práce v zavedené oblastní kanceláři, příjemné pracovní prostředí, podíl na zisku, podílová provize za rozvoj. Pracoviště: Vojáčkovo nám. 11, Prostějov. Pracoviště: Generali pojišťovna a.s. pracoviště prostějov, Vojáčkovo nám., č.p. 4174, 796 01 Prostějov 1. Informace: Petra Valchářová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 24 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Kontakt: Bc. Zdeněk Doleček, DiS, tel. 777 817 147, e-mail: dolecek@dtvm.cz (osobní nebo telefonický kontakt mezi 7:00-15:00 hod.). , Kvalifikační požadavky:, - v případě manuální zručnosti a ochotě pracovat postačuje ZŠ (výuční list v technickém oboru výhodou), - vazačský a jeřábnický průkaz výhodou, - řidičský průkaz sk. B podmínkou, - průkaz na manipulační vozík (motorový nebo vysokozdvižný) výhodou, - praxe výhodou, Nabízíme: náborový příspěvek 10 000,- Kč, mimořádná cílová odměna roku 2018 ve výši 3 000,- Kč měsíčně, 5 týdnů dovolené, denní pracovní doba 7,5 hodin, odměna 600,- Kč za odpracovanou dobu (za odpracování měsíčního fondu pracovní doby), stravné (cena standardního jídla je 24,- Kč), dopravné (v případě bydliště mimo Prostějov) - dle vzdálenosti od Prostějova, letní mimořádná odměna ve výši až 12 000,- Kč, roční mimořádná odměna (13. mzda), individuální zaměstnanecký benefit (flexi pass) ve výši 6 000,- Kč za rok, vzdělávání pracovníků (jazykové kurzy, odborná školení), odměny při životních či pracovních jubileích, letní rekreace pro děti zaměstnanců zdarma.. Pracoviště: Dt - výhybkárna a strojírna, a.s., Dolní, č.p. 3137, 796 01 Prostějov 1. Informace: Zdeněk Doleček, +420 777 817 147.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍCI / MANIPULANTI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Životopis zašlete na e-mail: vilem.simanek@micos.cz nebo na adresu MICOS spol. s r. o., Vápenice 17, 796 01 Prostějov. Případné informace na tel.: 604 222 424, 582 307 222. MICOS spol. s r. o. hledá kandidáty/kandidátky na obsazení pracovní pozice skladník/manipulant., Profil ideálního kandidáta: ZŠ nebo vyučení, znalost práce na PC, zkušenost s řízením VZV podmínkou, zdravotní stav vyhovující pro fyzickou zátěž práce ve skladu., Náplň práce: příjem zboží a jeho kontrola, vychystávání zboží a materiálu pro výrobu na základě požadavků výroby. Pozice je poptávána pro divizi Telcom., Nabízíme: práci v jednosměnném provozu. Začátek směny v 6:00 hod. Mzdové ohodnocení + pohyblivá složka v závislosti na výsledcích práce, příspěvek na stravování.. Pracoviště: Micos spol. s r.o., kral. háj, Háj, č.p. 365, 798 12 Kralice na Hané. Informace: Vilém Šimánek, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Afrika bez obalu v prostějovské restauraci H-Club
16

H-Club provoněla maracuja i ananas. Podívejte se

Dálniční nadjezd na MÚK Olšany (EXIT 33) šel po třiadvacáté hodině k zemi. Bourání si vynutilo úplnou uzavírku D46.
17

Bourání nadjezdu u Olšan přitáhlo k dálnici zvědavce

Veterán rallye zaplnila němčické náměstí

FOTOGALERIE / Automobilový svátek naleštěných krasavců proběhl v sobotu 16. června na Palackého náměstí v Němčicích nad Hanou.

Bílý den v Hamrech bavil i přiblížil svět nevidomých

Svět nevidomých mohli během sobotního odpoledne už podesáté zakusit návštěvníci Bílého dne.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Přerov hostil krajský sokolský slet. Na stadionu cvičilo přes 1700 cvičenců

Přerov v sobotu odpoledne zaplavili v pestrobarevných úborech cvičenci Sokola. Konal se zde 16. ročník Krajského sokolského sletu. Do města se sjelo z různých koutů střední Moravy 1700 cvičenců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT