V malebném městečku Enschede měl Prostějov k dispozici vše, na co si mohl vzpomenout. „Soustředění bylo umožněno obnovením našeho partnerství s klubem DOS-WK Enschede,“ vysvětluje současný předseda RG Jan Mynařík. „Plánovaný program jsme dodrželi až na pár drobných výjimek. V sobotu jsme se zabydlovali, v neděli si nejdřív sami vyzkoušeli tréninkové prostory a odpoledne pak již trénovali pod vedením Marcela Winterse, trenéra jednoho z dorosteneckých týmů DOS-WK a předsedy klubu,“ vypráví Mynařík.

PONDĚLÍ. Hanáci navštívili Amsterdam, zaparkovali pod Ajax Arenou, aby si mohli užít hodinovou okružní poznávací plavbu vodními kanály hlavního holandského města. Večer po návratu pak ještě následoval dobrovolný trénink. „Když už jsme měli k dispozici celý tréninkový areál včetně veškerého vybavení, byla by škoda toho nevyužít,“ usmívá se Mynařík.

ÚTERÝ. O den později už tréninkovou taktovku převzal Hennie Baas, který si nejdřív vyzkoušel základní korfbalové dovednosti prostějovského týmu. Od té chvíle začal vnášet do hry RG nové prvky. „Večer jsme pak mohli sledovat první trénink výběru DOS-WK v přípravě na novou sezonu. Trénink byl zaměřen hodně na fyzičku a střelbu. Rychlost a nasazení v jednotlivých cvičeních byly udivující,“ podotýká Mynařík.

STŘEDA byla ve znamení několika událostí. Dopoledne sledování korfbalové školy pro hráče DOS-WK ve věku 12-16 let v podání Leona Simonse - holandského reprezentanta, kterému asistoval i jeho bratr André, sám bývalý špičkový hráč. Celého programu se zúčastnil i prostějovsky junior Jan Tichý a měl tak možnost si vyzkoušet cvičení pod taktovkou korfbalového mága. „Honza nezůstával pozadu, Leon se u něj několikrát zastavil a také pomáhal s předvedením jednoho cvičení, když byl v předchozím nejlepším střelcem,“ říká hrdě Mynařík.

Celý dopolední blok pak zakončil souboj jeden na jednoho, kdy po dobu 30 sekund se vždy jeden z bratrů Simonsů snažil dát koš proti mladému korfbalistovi. „Honza byl jediný, kterému se podařilo Leona ubránit, když mu v tom pomohlo i to, že se holandský reprezentant několikrát netrefil ze svých obávaných střel,“ culí se Mynařík.

Po obědě připravili členové SK RG Prostějov zábavný trénink pro děti DOS-WK. „Měl nemalý ohlas. Celá středa byla součástí korfbalových dnů DOS-WK pro mladé naděje,“ těšil se klubový předseda Hanáků.

ČTVRTEK. Kromě dvou tréninků stihnou oba týmy posedět a probrat nové trendy této hry. „Probírali jsme všelijaká témata včetně naší návštěvy, jejich sobotního přípravného zápasu, či našeho taktéž pátečního přátelského zápasu proti německému týmu HKC Albatros Henrichenburg. Navazovali jsme tak vztahy, které snad budou dobrým základem pro partnerství našich klubů,“ přeje si Mynařík.

PÁTEK. Volnější den vyplňuje prohlídka města Enschede.

SOBOTA. Do utkání s Albatros vstoupili Prostějovští dokonale. Vedli 3:0, 4:2, ale německý tým začal dotahovat. Poločas, který se hraje na venkovním hřišti o rozměrech 60x30 metrů 35 minut, tak skončil remízou 4-4, nakonec ale Hanáci podlehli 8:6

„Přesto pozitiva převažovala, když jsme byli schopni v zápase předvádět nové prvky získávané v průběhu soustředění,“ tvrdí Mynařík. Sobota byla ve znamení rozlučkové párty. „Stejně tak by Hennie rád dohlížel na náš další korfbalový rozvoj, zůstaneme v kontaktu a i od něj máme přislíbenou delší tréninkovou návštěvu,“ prozradil klubový šéf.

NEDĚLE. Ranní sbalení věcí a cesta domů, do Prostějova.