SK RG Prostějov - TKC Děčín 28:9 (18:4)

V prvním zápase se dařilo domácímu týmu jak v útoku, tak v obraně. Velkou zásluhu na tom měli prostějovští korfbaloví fanoušci, kterých se setkalo více než sto, což je letošní ligový rekord v návštěvnosti.

Hanáci nastoupili do utkání zcela koncentrovaně a hned v úvodu dvakrát skórovali. V tomto duchu se nesl celý poločas, kdy domácí precizní obranou a jednoduchou hrou v útoku nedali hostům šanci cokoliv zahrát. Dařili se jim nacvičené akce, k vidění byly dlouhé útoky a dokázali efektivně těžit z chyb soupeře. Poločas tak skončil jasnou převahou domácích 18:4.

Nástup druhého poločasu nebyl tak výrazný, avšak hosté se nedokázali dostat do hry. Prostějovští navyšovali své skóre a to i přes to, že výsledek sváděl ke ztrátě koncentrace, plnili trenérovy pokyny a nedostali víc jak 10 košů za zápas.

Duel skončil jasným výsledkem 28:9.

Sestava Prostějova a koše: Faltýnková 6, Kadlecová 5 (41. Šťastná), Lešanská 5, Bednář 3, Snášel 3 (41. Tichý 1), Sequensová 2 (46. Vychodilová 1), Šnévajs 2, Konečný.

SK RG Prostějov - TKC Děčín 21:9 (15:2)

Do druhého zápasu nastoupili domácí ve stejné sestavě a se stejnou podporou v hledišti. Ovšem i přes velkou snahu se dlouho nedařilo vstřelit koš. Obrana ale útok podržela a prostějovský stroj se asi po 15 minutách opět rozjel. Kombinace domácích motaly hostům hlavu a často končily košem nebo trestným hodem či penaltou. Poločas skončil 15:2.

Hosté se díky precizní obraně vůbec nedostali do hry a dva slepené koše jim radost do šatny přinést nemohly. Druhý poločas se nesl zcela v jiném duchu. Domácí se v útoku trápili, nedokázali si pomoct nacvičenými akcemi a v obraně tak zbytečně ztráceli sílu. I tak byla převaha na straně Prostějova, přestože ne taková jako v prvním zápase. Poslední hvizd rozhodčího Hanáky vysvobodil a přinesl druhou výhru 21:9.

„Chtěli jsme útočit hlavně přes děvčata, což se nám dařilo, kdy dívčí část družstva nastřílela v prvním zápase 19 a ve druhém 10 košů,“ těšil se z úspěšné taktiky kouč Prostějova Jan Mynařík. „ K tomu jsme přidali vynikající práci v obraně a výborný výsledek byl na světě. Chci všem velice poděkovat za super odvedenou práci,“ dodal.

Sestava Prostějova a koše: Kadlecová 4, Konečný 4, Bednář 3, Faltýnková 3 (36. Šťastná), Lešanská 2 (40. Vychodilová), Sequensová 1, Snášel 1 (43. Tichý 2), Šnévajs 1.