SK RG Prostějov B - VKC Kolín B 9:18 (3:9)

V prvním zápase Prostějov sice dobře začal a se soupeřem v průběhu první desetiminutovky sváděl vyrovnaný souboj, ale pak se přece jenom trochu hledal a měl problém s uvolněním. Za první poločas vstřelil pouhé tři koše.

Do druhého poločasu ale Hanáci vstoupili zlepšenou hrou, Kolínu se ale střelecky dařilo a svůj náskok opět navýšil. „My jsme stihli ještě kontrovat, ale pak už měl vývoj zápasu v rukou soupeř ze středních Čech,“ uvedl hrající předseda prostějovského klubu Jan Mynařík.

Sestava Prostějova B a koše: Láhner 4, Weida (37. Mynařík 2), Schönfeldová 1, Koldová 1, Melichárková 1 (31. Žáková), Kulich, Uherka Z. (31. Tichý), Rozkošná (31. Šťastná).

SK RG Prostějov B - Moravská Třebová 12:12 (5:3)

Druhé utkání bylo opět ze začátku vyrovnané, ale poté se podařilo Prostějovu utrhnout. „Vedli jsme dlouhé útoky, které se nám dařilo i zakončovat. O poločasové přestávce jsme vedli o dva koše.

V druhé půli se nám podařilo svůj náskok ještě zvýšit a tento náskok jsme drželi až do posledních desetiminutovky utkání,“ podotkl Mynařík.

„Obzvláště se dařilo jedné naší čtveřici, která vedla dlouhé útoky s vynikajícím doskokem a spoustou střel. Ještě něco více než pět minut před koncem jsme vedli o čtyři koše, poté ale došlo ke střeleckému probuzení Moravské Třebové, která dokázala bleskově snížit a poté i vyrovnat,“ litoval Jan Mynařík.

Sestava Prostějova B a koše: Láhner 5, Tichý 3, Mynařík 2, Melichárková 1, Rozkošná (31. Koldová 1), Kulich (31. Weida), Šťastná, Žáková (31. Schönfeldová).