V konkurenci devadesáti závodníků ze dvanácti evropských zemí nestačil Korbař pouze na tři střelce, vítězem se stal Maďar József Baranyi. Z dvoudenní kvalifikace postoupil celkovým nástřelem 1704 bodů ze šestého místa.

Ve finále pak nastřílel devadesát šest bodů ze sta a o dvě místa si polepšil.

Přestože skončil těsně pod stupni vítězů, neskrýval spokojenost. „Na mistrovství Evropy jsem odjížděl s cílem dosáhnout co nejlepšího umístění. Minimem pro mě bylo probojovat se do finále. Svůj cíl jsem splnil,“ shrnul své vystoupení.

Při třídenním závodě využíval svých bohatých zkušeností a žádnou nervozitu nepociťoval.

Tréninkem tráví přibližně osm až deset hodin týdně pod dohledem vlastního otce, svého osobního trenéra. „Letošní sezona je pro mě ale náročnější z hlediska financí. V současné krizi je těžké najít sponzora. Zahraniční závody ani neobjíždím,“ zmínil Korbař.

Před odjezdem do Otrokovic mu alespoň pěti tisícovkami pomohl Sokol Plumlov. Přesto však letos dokázal vyhrát celou řadu závodů. Nástřelem 1175 bodů z 1200 se stal halovým mistrem republiky, vyhrál venkovní závod v Chlumu či halový závod v Opavě. Tam nastřílel 592 bodů z šesti set bodového maxima.
Venkovní mistrovství Evropy sestává ze tří dnů. První dva se koná kvalifikace, po ní následuje finále. První den se střelci trefují vždy třiceti šípy do terčů v pětašedesáti-, padesáti- a pětatřicetimetrové vzdálenosti.

Druhý den střílejí na terče v opačném pořadí. Ve finále pak míří deseti šípy z padesátimetrové dálky na šedesáticentimetrový terč. V hale závodníci střílejí na osmnácti- nebo pětadvacetimetrovou vzdálenost šedesát i sto dvacet šípů.