Konickým se poslední dva zápasy nepodařilo bodovat a po smolné porážce v Napajedlech propadli doma s Rousínovem.

„Musí dojít ke změně. Výkon v posledních dvou zápasech nebyl podle mých představ. Máme na to porazit kohokoliv, je to o psychice,“ zdůraznil kouč Konice Karel Procházka. I proto si pochvaluje přítomnost Petera Kmecika, Petra Vorala i Radka Řeháka.

Nyní se přesně po týdnu opět vracejí na Zlínsko. Podzimní měření sil skončilo 0:0 a stejný výsledek se může zrodit i v sobotu. Osm Křížkových nul totiž ještě překonalo devět čistých kont konického Kmecika.

Na začátku října dělali Konickým problémy vysocí stopeři soupeře i nakopávané míče, nyní se podle Procházky hra soupeře změnila.

„Příchodem Vančury zkvalitnili zálohu. Už v Protivanově předváděl dobré výkony a kdybych neměl tak kvalitní hráče, také bych ho bral. Hrají ale o záchranu a jsou pod tlakem, takže opět očekávám jednoduchou hru,“ domnívá se Procházka.

Uštědřili trojku Boskovicím

Otrokovicím sice patří až jedenácté místo, ale na jaře ještě neprohrály. Po pěti remízách, z toho třech bezgólových v řadě, zvítězil o minulém víkendu tým Jaroslava Matějíčka 3:0 na návštěvě u posledních Boskovic.

Celkem mají v tomto duelu domácí na kontě druhou nejlepší obranu, ale při skóre 20:16 také druhý nejhorší útok. Ve dvaceti utkáních si v téměř polovině případů rozdělili body se soupeři a díky devíti remízám jsou nekorunovaným králem této statistiky.

Úvodní výkop naplánovali pořadatelé na sváteční sobotní odpoledne. Začíná se o půl páté a vše budou sledovat sudí David Lalík, Jiří Picmaus a Radim Doležal.

JIŘÍ MOŽNÝ