Bezchybná obrana Konice nedovolila v utkání 3. kola divize D Třebíči skórovat. Tým trenéra Karla Procházky si připsal tři body za výhru 1:0.

Třebíč přijela do Konice s bilancí nula obdržených branek a domácím vítězství 2:0 v minulém kole s Rájcem. Konice naopak v předchozím týdnu nešťastně padla stejným výsledkem v Líšni. „Z utkání jsem měl obavy, protože to byl pro mě špatně čitelný soupeř. Svou herní taktiku dlouhých nákopů na vysokého útočníka Karáska rozkryl v několika minutách,“ uvedl Procházka.

Jako první ohrozili domácí branku hosté. Po centru Smažila pálil vedle Pospíšil. Ve 14 minutě zahrávali domácí rohový kop. Míč centroval Skopal na hlavu Rusa, jehož brankovou hlavičku fantasticky zlikvidoval Beer. V 19. minutě po dalším rohu střílel Švrček, jehož pokus tečuje hlavou Penc a domácí se radují 1:0. Ovšem předčasně. Praporek pomezního rozhodčího Horáka signalizuje ofsajd.

Běží 34 minuta, domácí Voral vhazuje dlouhý aut do otevřené obrany Třebíče přesně na nohu Kobylíka, který běží sám na brankáře hostů Beera. Ovšem praporek pomezního rozhodčího Horáka vyletí opět nahoru a zastavuje slibnou akci domácích, signalizuje ofsajd. Věc málo vídaná i v okresním přeboru.

„K rozhodčímu Horákovi se raději vyjadřovat nebudu, ale je to ostuda udělat takovou chybu na této úrovni,“ kroutí kouč Sokola hlavou. Vše si domácí vynahradili v 43. minutě, kdy Macháček vybojuje míč a z 25 metrů jedovatě pálí na branku Beera. Balon se otírá o břevno a zapadá za jeho záda. „David krásně vystřelil. Důležité z mého pohledu byla ale obranná fáze, kde si hráči své povinnosti plnili na jedničku. Bylo vidět, že si sáhli až na dno sil. V první půli jsme byli jasně lepší,“ zhodnotil Procházka úvodní dějství.

Jestliže v první půli hosté vystřelili jen jednu střelu na branku domácích a to ještě vedle, měli tuto statistiku smazanou hned v 48 minutě, kdy nebezpečně pálil Smažil, ale vynikající Kmecik jeho střelu kryje. V 54. minutě z dobré pozice netrefuje branku Režný a téměř z totožného místa zazdívá svou gólovou v 57. minutě Kobylík, který střílel také vedle Beerovi branky.

V 64. minutě se ke slovu dostali také hosté, ale ze závaru před domácí brankou pálil vedle Pospíchal. V 66. minutě odhalil své brankářské umění Kmecik, který fantastickým zákrokem lapil střelu z volného přímého kopu hostujícího Smažila.

Domácí si utkání v závěru již takticky pohlídali a zaslouženě získali 3 body. O poslední rozruch utkání se postaral domácí kapitán Dušan Skopal, kterého Procházka v 89 minutě vystřídal, což nesl s velkou nelibostí, kterou teatrálně ventiloval při cestě do kabin. „Tuhle nepříjemnost z konce utkání musím ještě vyřešit,“ zlobil se Karel Procházka.