Souboj druhého se třetím týmem tabulky dospěl až do prodloužení, ve kterém měly navrch domácí Svitavy.

Svěřenci trenéra Predraga Benáčka cestovali do nedalekých Svitav se čtyřmi výhrami na kontě a dlouho to vypadlo, že na půdě velkého překvapení letošní sezony navlečou další korálek.

Jak se však ukázalo, ani prohraný poločas o 10 bodů domácí Tury nezlomil. Svitavští se ve třetí čtvrtině dotáhli na dostřel a ve čtvrtém hracím období se skóre přelévalo ze strany na stranu.

„Ve třetí čtvrtině jsme si to prohráli. Začali jsme velmi špatně, hlavně v obraně. Dostali jsme spoustu bodů. Byl to rozdíl oproti prvnímu poločasu, ve kterém jsme odvedli velmi dobrou práci,“ řekl na tiskové konferenci Adam Goga, který za Olomoucko nastřílel šest bodů.

V závěru hosté ubránili svitavský útok a T. J. Dunans vzal zodpovědnost na sebe. Jeho nájezd pod koš rozhodující trefou v poslední sekundě ovšem neskončil a zápas dospěl do prodloužení.

Tuři v něm působili dojmem, že jsou pokropení živou vodou a po výhře 96:93 nechali svého hanáckého rivala v tabulce s dostatečným náskokem tří vítězství pod sebou.

„Olomoucko tady 26 minut vedlo. Hrálo velmi hodně dobře. Rozhodla energie Marka Welsche, který přišel z lavičky. Vybláznil nás v obraně, začal lítat a narušovat rozehru Olomoucka a najednou se ostatní chytli a začali bojovat. Tohle vítězství nám pomohlo k tomu, abychom skončili druzí nebo třetí po nadstavbě,“ pochvaloval si trenér Svitav Lubomír Růžička.

„Dotlačilo nás skvělé publikum. Stejně tak ale děkuji i fanouškům Olomoucka, že přijeli. Viděli špičkový český basket okořeněný prodloužením.“

V dalším zápase se BK Olomoucko představí doma – v sobotu od 18 hodin na prostějovské palubovce přivítá pátou Slunetu Ústí nad Labem – tedy tým, se kterým Hanáci naposledy prohráli rovněž v prodloužení.

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK Olomoucko 96:93 pr. (24:24, 36:46, 62:63, 82:82)

Body Olomoucka: Palyza 22, Douglas 20, Dunans 17, Norwa 13, Mikulič a Goga po 6, Váňa 5, Pelko 4. Střelba 2b.: 43/29 – 53:31. Střelba 3b.: 30/5 – 26/5. TH: 29/23 – 22/16. Doskoky: 45 – 39. Fauly: 19 – 24.