Český tenista si prohrál hned úvodní servis, kvůli čemuž prohrál první set 3:6. Ve druhé sadě měl hned pět brejkbolů a možnost vzít Tsitsipasovi servis, ale ani jednou se to Lehečkovi nepovedlo. Čtvrtý hráč světa ani jednu příležitost neměl, ale zvládl lépe tiebreak poměrem 7:2 a vedl už 2:0 na sety.

„Mohl se vrátit do zápasu a měl bych problémy, pro mě byl tiebreak naopak šance získat klid,“ hodnotil v rozhovoru po utkání na kurtu Roda Lavera Stefanos Tsitsipas.

Ve třetím dějství to byl opět Lehečka, kdo mohl jako první prorazit podání soupeře. Za stavu 3:2 vedl při servisu soupeře 40:0 a následně měl i výhodu, ale favorit opět krušné chvíle zvládl a v závěru ukázal svoji velikost. Proměnil vůbec první brejkbol od druhého gemu celého utkání, který byl rovněž mečbolem a ovládl třetí set poměrem 6:4.

„Rozhodly zkušenosti. Měl pár gamů, kdy byl skvělý i na mém servisu, ale dokázal jsem to zvládnout,“ dodal Řek.

Lehečka měl v utkání osm brejbolů, nevyužil ani jeden. Přesto má za sebou životní turnaj. Postupně se mu podařilo vyřadit Čoriče, Eubankse, Norrieho a Augera-Aliassima.

„Odehrál tady skvělý turnaj a přeji mu všechno nejlepší do budoucna. Musel jsem čelit úderům ze hry, které byly silné a musel jsem tomu dát maximum,“ smekl před Lehečkou v Melbourne Tsitsipas.

Po turnaji se Jiří Lehečka posune žebříčkem ATP vysoko. Momentálně je v živém žebříčku na 39. místě. Do grandslamu přitom vstupoval ze 71. místa.

„Myslím, že udělal skvělou jízdu, nečekalo se od něj, že tady vyhraje čtyři zápasy. Určitě mu to pomůže. Od našeho minulého vzájemného souboje v Rotterdamu se posunul. Musí pokračovat v tom, co nastolil,“ dodal Tsitsipas k Lehečkovi a připomněl rok staré vzájemné utkání.