Václav Šafránek v prvním kole překvapil, když otočil duel s favorizovaným Španělem Carballesem Baenou. Ve druhém kole na něj čekal Rakušan Melzer a tam už Šafránek narazil.

„Věřil jsem si na lepší výsledek. Uhrál jsem jedno kolo, což není nic moc. Na druhou stranu včera jsem vyhrál těžký zápas, který už byl skoro prohraný,“ hodnotil své účinkování na Czech Open Šafránek.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Brna držel s Rakušanem krok jen na začátku prvního setu. Ve druhé sadě už zvládl uhrát jen pár míčků a prohrál 0:6.

„Melzer má dobrý servis a forhend. Když má čas, tak hraje výborně. Nedařilo se mi ho dostat pod tlak a on servisem nebo returnem vždy získal převahu. Neměl jsem na nic čas a v podstatě jsem se jen bránil,“ řekl Šafránek po utkání, které netrvalo ani hodinu.

Podobný konec potkal i Zdeňka Koláře. Hráč Prostějova, který ale většinou trénuje v rodné Bystřici nad Pernštejnem, nestačil na Itala Franca Gaia. Do stavu 5:5 v prvním setu hrál ještě jednadvacetiletý Čech vyrovnanou partii, ale všechny zbylé gemy už vyhrál Ital Gaio.

Středeční výsledky:
2. kolo: Melzer (Rak.) - Šafránek (ČR) 6:1, 6:0, Kolář (ČR) - Gaio (It.) 5:7, 0:6, Albot (8-Mold.) - Caruso (It.) 3:6, 5:7.

Ilustrační foto.
Sokolská župa se slétne do Prostějova
Zápasy prvního kola Czech Open 2018. (V. Šafránek)
Čechům se dařilo. Pavlásek vyřadil Cuevase, překvapil i Šafránek