Domácí tým potřeboval v souboji o místa zaručující účast v elitní osmičce extraligy bezpodmínečně uspět. Po vyrovnaných dvou sadách ukázaly svěřenky trenéra Lubomíra Petráše kvalitu a nedopustily aby utkání skončilo v tie-breaku.

„Nebylo jednoduché se zvednout ze zklamání v poháru, ale nakonec se nám to povedlo natolik, že jsme zvládli tříbodově zvítězit,“ oddechl si kouč Prostějova.

„V porovnání s předchozím zápasem jsme odvedli lepší výkon a pomohli si hlavně dobrou obranou jak v poli, tak především na síti. Tolik bodových bloků jsme už dlouho neměli. Holky zabojovaly, a byť naše hra stále nebyla zdaleka optimální, dokázali jsme společnými silami špatnou situaci překonat,“ chválil Petráš na klubovém webu svůj tým.

První výhru v prostějovském dresu slaví i smečařka Martina Michalíková.

„Podstatné je, že jsme vyhrály tohle důležité utkání za tři body a přiblížily se tím postupu do play-off,“ hlásila spokojeně kapitánka Michaela Jurčíková.

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (20, -23, 18, 21)

Rozhodčí: Peloušek a Vachutka. Čas: 108 minut. Bez diváků. 

Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Blumentritová, Dvořáčková, libero Stavinohová – Pluhařová, Šípová, Baláková, Weidenthalerová.

Frýdek-Místkek: Borovcová, Mitrega, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, libero Teperová – Tkáčová, Koloničná, Petrová, Šnellyová, Grygarová.