První čtvrtina byla z pohledu Hanáků opravdu děsivá. Orli se vůbec nechytli a dostali od Kolína závratných třicet bodů. Přitom první koš padl ze Štefflových rukou. Vzápětí však začal úřadovat Bakič, který hosty vyloženě ničil. Cholevův tým se vzchopil na pouhých osm bodů, jedinými střelci Prostějova tak byli jen Šteffel s Roseboroem.

Ve druhé části se hosté sice trochu vzchopili, ale stáhnout děsivé manko se jim ani zdaleka nepovedlo. Naopak Kolín pokračoval ve výborné hře. Hanáci si dokázali připsat čtrnáct bodů, ale celkově to stále znamenalo vysokou prohru. První poločas ovládli svěřenci kouče Benačka rozdílem třídy, a to 53:22.

Nadvládá domácích pokračovala i po změně stran. Bakič byl i nadále králem celé palubovky. Dařilo se i Skinnerovi. Orli neměli sebemenší šanci zvrátit nepříznivý stav utkání. Prostějov tak po třiceti minutách prohrával nečekaně vysoko, a to 39:71.

Bídu prostějovského výkonu podtrhují jen dva hráči 
s dvojciferným počtem bodů, 
a to Palyza se dvanácti a Roseboro s deseti. Naopak domácí tým se mohl pyšnit hned čtyřmi dvojcifernými střelci, 
z toho si jen Bakič připsal osmadvacet bodů. Prostějov se 
v poslední čtvrtině sice zvedl, ale obrovské manko předem vylučovalo nějaké větší drama. Závěrečnou desetiminutovku Orli ovládli 17:13, ale celkově padly 56:84.

BC GEOASAN KOLÍN – ARIETE PROSTĚJOV 84:56 (30:8, 53:22, 71:39)

Nejlepší střelci: Bakič 28, Skinner 15, Macháč a Horák 11 – Palyza 12, Roseboro 10, Šteffel a Kouřil 8. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Matějek. Fauly: 15:16, TH: 13/16 – 7/8. Trojky: 11:5. Diváků: 600.