Kolář s bývalým 64. hráčem světa bojoval na centrálním dvorci před fandícím publikem, nervozitu ale 24letý tenista nepociťoval. Možná i díky tomu, že letos už si v portugalském Oeiras připsal první titul na okruhu ATP. Že by v Prostějově přidal druhý?

„To je strašně daleko. Dva ohromně těžké zápasy. Člověk musí jít balon po balonu. Každý vyhraný zápas je pro mě nesmírný úspěch a já si toho strašně vážím,“ řekl 236. hráč světa.

Druhý Čech mezi čtvrtfinalisty, teprve osmnáctiletý domácí talent Dalibor Svrčina, měl nejtěžšího možného soupeře. Člen elitní stovky Gianluca Mager z Itálie povolil soupeři pět gemů. Pro majitele divoké karty ale šlo hlavně o sbírání zkušeností.

„Kdyby mi někdo řekl, že budu ve čtvrtfinále, tak to beru. Zahrál jsem dnes navíc s výborným hráčem a odehrál slušný zápas,“ byl Svrčina přes prohru spokojen.

Druhou semifinálovou dvojici singlu tvoří právě Svrčinův přemožitel Mager a ve formě hrající Slovák Alex Molčan, který nedal šanci Hugo Dellienovi z Bolívie. Ve hře je tedy československé finále.

Páteční program nabídne také boj o titul ve čtyřhře. Český pár Kolář – Jebavý vyzve kazašsko-portugalské duo Nedověsov – Oliveira.

Čtvrteční výsledky:

Čtvrtfinále dvouhry:

Kolář (236.) – Kamke (GER, 240.) 6:2, 6:3

Molčan (SVK, 180.) – Dellien (BOL, 129.) 6:3, 6:1

Mager (ITA, 82.) – Svrčina (588.) 6:3, 6:2

Rola (SLO, 157.) – Coria (ARG, 103.) 4:6, 1:6

Semifinále čtyřhry:

Jebavý, Kolář – Arends (NED), L. D. Martínez (VEN) 6:3, 2:6, 10:5

Nedověsov (KAZ), Oliveira (POR) – Dellien, F. Zeballos (oba BOL) postoupil 1. pár bez boje