Jak byste zhodnotila duel s Istanbulem?

Doufám, že jsme v úterním zápase předvedly dobrý volejbal. Opravdu jsme bojovaly. Myslím si, že na nás bylo vidět, že jsme se radovaly z každého balónu a nedaly jsme Istanbulu tu výhru zadarmo. Aspoň set jsme jim vzaly, i když jsme měly na to vzít jim dva.

Jaký je to pocit být jediní, komu se to povedlo?

Bohužel jsme prohrály, ale pocit je to lepší oproti naší hře v Turecku nebo v Cannes. Pořád máme ten jeden set. Strašná škoda té druhé sady a vlastně i té čtvrté. Tu jsme taky dorovnaly, sice záhadně, ale škoda.

Rozhodující byla druhá sada. Myslíte, že kdybyste ji ovládly, tak byste zvítězily?

Nemůžu říct, že porazily, ale měly bychom ten důležitý bod. Bylo důležité uhrát další bod v Champions league a ještě k tomu s Tureckem. Ony určitě půjdou do Final four. Uhrát proti nim dva sety by bylo úžasné.

Co vlastně rozhodlo?

Bylo to o štěstí. Za stavu 24:24 už to není o umění, ale o štěstí. Nám se tam nepodařil jeden sporný balón. Navíc, to co předvedli rozhodčí, k tomu se opravdu nedá nic říct. Bylo to strašné. Zápas rozhodlo štěstí.

V čem byl největší problém s rozhodčími?

Tohle se nemůže dělat. Písknout dvojáky jen na nás? Na jejich stranu vůbec nepískali. To se prostě nemůže stávat.

Na druhou stranu jste si potvrdily, že můžete hrát s každým.

Myslím si, že když jsme ve formě a každý hraje naplno, tak můžeme hrát s každým. Samozřejmě ne je porážet, protože jsou kvalitně jinde. Můžeme s nimi alespoň bojovat do konce, jako jsme to předvedly dneska.

I přes porážku postupujete do poháru CEV. Co říct k tomu?

Já se hrozně těším. Přece jen je to čtvrtfinále CEV Cupu. Budou tam stejní soupeři jako v Champions league, tedy nejlepší turecké, ruské týmy. Nemyslím si, že by to měl být až takový rozdíl oproti Lize mistryň.

Pokud by přišel dobrý los je naděje na další postup?

Já moc nevím, co je dobrý los. Tam jsou opravdu silné týmy. Například Fenerbahce, kde hraje naše silná diagonální hráčka, porazilo dokonce i Istanbul.

Takže rozlučka s Ligou mistryň se podle vás povedla?

Prohrály jsme se zvednutými hlavami, což je důležité. Doufám, že se to líbilo i divákům. Bojovaly jsme a nechaly jsme na palubovce všechno.

Před sezonou jste se na Champions league těšila. Splnila vaše očekávání?

Splnila určitě. Je škoda, že jsme měly silnou skupinu a nemohly jsme postoupit dál. CEV Cup bude podobný a my musíme bojovat dál.

Který duel byl podle vás ten nejlepší?

Asi ten poslední. Schwerin je Schwerin, tam jsme byly trošičku lepší než ony, ale v úterý jsme bojovaly a hrály naplno a nejlépe.