Bál jste se úvodního střetnutí zrovna s Argüellem?

Bál? Samozřejmě mám ke každému soupeři respekt. Navíc mám za sebou těžké utkání s Argüellem z Paříže, ale taky jsem věděl, že jsem ten zápas vyhrál. Věděl jsem, co můžu od něj čekat. Myslím si, že právě vzpomínka na Paříž jej v závěru zlomila.

Do utkání jste vstoupil dobře, ale za stavu 3:1 se vám přestalo dařit a ztratil jste celý set. Co se stalo?

Prohrál jsem pět gemů. Zahrál jsem špatný servisový gem, kde jsem udělal dvě chyby z prvního balonu. Byl to z mojí strany úplně odevzdaný gem. To samozřejmě soupeře vrátilo do hry. Byl jsem nepozorný směrem dopředu. Na síti jsem byl málo. Nechal jsem Argüella odvrátit hodně úderů, které jsem mohl hrát volejem. Naštěstí jsem chytl hned začátek druhého setu, kde jsem hrál agresivněji a držel jsem to po celou dobu utkání a už jsem to nepustil.

Váš soupeř se v závěru hodně vztekal. Předváděl něco podobného i v Paříži?

Taky se tam vztekal. Dal svým emocím volný průběh a pro mě to byl jen signál, že už ho mám tam, kde jej chci mít. Když se začal vztekat v Paříži, tak jsem přidal a hnal jej dál.

Váhal jste se svým příjezdem do Prostějova?

V žádném případě. Neváhal jsem ani vteřinu.

Nebyla u vás po Roland Garros únava?

Byl jsem trošičku unavený. Měl jsem za sebou spoustu těžkých zápasů, ale tu únavu jsem tady setřepal během dvou tréninků. V prvním zápase jsem se cítil, zatím nejlíp po návratu z Paříže. A zvládl jsem to i fyzicky, za což jsem rád.

Láká vás vidina čtvrté výhry na Czech Open?

Každé vítězství je lákavé. Mám za sebou teprve první zápas. Moje koncentrace se nyní ubírá k dalšímu utkání. Všichni co jsou zde v pavouku, si přijeli pro pohár a já jsem jeden z nich.