Jednou z lépe hrajících hráček byla také Američanka ve službách Prostějova Katie Carter, která se stala s devíti body nejlepší hráčkou Čadova výběru.

„Bylo vidět, že na začátku jsme byly hodně nervózní. Nedržely jsme se taktiky, kterou nám určil trenér, což je škoda. Ve druhém setu jsme hrály uvolněněji. Hru jsme si užívaly, ale nestačilo to. Nyní musíme čekat na naši druhou šanci," řekla po zápase prostějovská univerzálka Katie Carter.

Američanka v prostějovských barvách také srovnala kvalitu Fenerbahce se soupeři z Ligy mistryň.

„Prostě Fenerbahce Istanbul je nejlepší tým z těch nejlepších. Když to srovnáme s Cannes nebo Eczacibasi, tak u nich byly určité slabé stránky. Toho jsme mohly využít a útočit tímto směrem. U Fenerbahce toto nebylo. Oni jsou opravdu na jiné úrovni. Jsou prostě supertýmem," nešetřila Carter chválou nad úterním soupeřem.

Odvetné utkání se odehraje ve středu 12. února na horké turecké půdě. I přes prohru však Carter věří, že by mohl Prostějov dosáhnout alespoň na dílčí úspěch.

„Myslím si, že určitou šanci máme. Všechny naše hráčky, ale musí hrát to nejlepší, co umí. Teoreticky můžeme nad tímto týmem i v některých setech vítězit. Záblesk toho, že můžeme družstva jako Fenerbahce připravit o nějaké body, jsme viděly už v úterý. Druhý set jsme málem vyhrály a byla tam opravdu reálná šance zvítězit. Pokud budeme hrát, co nejlépe umíme, tak je můžeme tlačit," nezatracovala výkon a šanci svého týmu Katie Carter.