V červenci vybojovala finále na domácím ITS Cupu v Olomouci a tento výsledek ji pořádně nakopl. „Od té doby jsem začala hrát docela dobře, tam se to nějak zlomilo,“ přikyvuje Karolína Muchová.

Pozoruhodné výsledky z poslední doby jako 3. kolo na US Open, čtvrtfinále v Dauhá nebo 2. kolo v Miami jí zaručilo premiérovou pozvánku do reprezentace. „Vždycky jsem chtěla hrát Fed Cup, takže je to super,“ přiznává 106. hráčka světového žebříčku.

PŮJDE V SOBOTU DO BOJE?

Právě dotrénovala na prostějovském centrkurtu. O víkendu zde proběhne barážové utkání mezi Českem a Kanadou a dvaadvacetiletá tenistka má velkou naději, že dostane od kapitána důvěru do úvodních dvouher.

„Na tohle ale nemyslím. Teď se hlavně snažím sžít se s antukou. Tenhle povrch mám ráda, přestože je pomalejší. Na antuce dá víc práce vyhrát balon. Budu muset víc pracovat na každé výměně,“ uvědomuje si hráčka, která se vyznačuje útočným a pestrým stylem.

Pokud skutečně nastoupí, bude favoritkou utkání. Žádná z Kanaďanek nemá letos podobné výsledky.

A to Muchová mohla být ještě o kus dál, kdyby jí více přál los – jako třeba na posledním turnaji v Monterrey.

„Bohužel jsem už v osmifinále dostala Angelique Kerberovou. Už podruhé. Hrála jsem s ní i v Miami, kde jsem ji mohla porazit,“ připomněla své poslední dvě bitvy s hráčkou světové desítky.

Outsiderky stabilně zdolává. Z kraje sezony ovšem podlehla v Dauhá Elině Svitolinové a na Australian Open zase Karolíně Plíškové.

„Z těch zápasů si beru hodně. Vím na čem ještě musím popracovat a vidím, že mám pořád ještě hodně prostoru na zlepšení. Hrála jsem s nimi docela vyrovnaně, což je pozitivní,“ ví Muchová.

Dostane šanci ukázat své kvality v domácím prostředí?