V minulém týdnu se zapojily do všech tří soutěží. Nejprve ve středu podlehly v domácím klání italskému vicemistrovi z Villa Cortese a hned den nato porazily ve čtvrtfinále Českého poháru Slavii Praha.

V sobotu ještě bez problému přejely poslední celek soutěže SG Brno. Mezi hlavní opory prostějovského týmu patří jeho kapitánka a dlouholetá hráčka Solange Soares.

„Ve čtvrtfinálovém zápase se Slavií jsme se snažily nemyslet moc na středeční zápas s Villa Cortese. Neměly jsme na to ani čas, což je někdy důležité psychicky. V zápase jsme ukázaly, že jsme opravdu silný tým. Hlavně 
v druhém setu jsme vysoko prohrávaly, ale máme sílu to otočit," pochvalovala si prostějovská smečařka, která svými výpady přiváděla soupeřky k šílenství.

Přesto se Agelkám nedařilo plně koncentrovat na hru 
a právě v druhém setu měly dokonce osmibodové manko.

„Čtvrtfinále jsme zvládly tak jak jsme měly. Akorát druhý set se nám nezdařil. Slávistky měly dlouhou bodovou šňůru. Ale i napříč tomu jsme osmibodovou ztrátu dokázaly zvrátit. Což není lehké proti žádnému soupeři. Snažím se vždy myslet pozitivně, a to i za nepříznivého stavu," popisovala kapitánka VK Agel.

Ale ani ona sama nebyla úplně spokojena s herním projevem svého týmu. I když favorit zvítězil jasně 3:0 na sety, tak se přece jen v některých částech až moc trápil.

„Náš herní projev je bohužel někdy nevyrovnaný, nechci se opakovat, protože na to musí přijít každá hráčka sama. Musíme naši sílu uplatnit na hřišti a je úplně jedno, jestli se jedná o zápas extraligy, Českého poháru nebo Champions league. Naše nasazení musí být stále stejné. Nemůžeme 
k tomu nikoho nutit, každý musí začít sám od sebe a potom to půjde," prozradila Solange Soares recept na úspěch v jakémkoliv klání a dodala: „Hlavní je hrát s nasazením."

Hanačky se nejvíce trápí na poli Ligy mistryň. Naposledy padly doma s italským celkem Villa Cortese, a to jasným výsledkem 0:3.

„Nemyslím si, že Italky hrály v tom středečním utkání lépe než u nich. Předváděly jen to, co potřebovaly. My jsme domácí, a proto jsme jim měly vnutit naši hru, a to především dravostí. Tato družstva jsou natolik silná, že žádný zápas jen tak nevypustí. My je musíme tlačit do chyb. A pokud to neuděláme, je to velká chyba. Ani extraligová družstva nám výhru neodevzdají sama, natož Villa Cortese. I v předcházejících ročnících jsme byly papírově slabší, ale dokázaly jsme i tato silná družstva potrápit i zvítězit. Myslím si, že jejich tehdejší kádry byly ještě lepší než dnes. Doma musíme prostě víc tlačit a potom se úspěch dostaví," líčila kapitánka prostějovských volejbalistek Solange Soares.