VK Prostějov – Vysočina 3:2 (22, –19, 12, –21, 13)

První zápas měl velmi dramatický vývoj a skóre se hýbalo jako na houpačce. Kromě soupeře se v prvním setu musely prostějovské kadetky potýkat i s velkou nervozitou. Přesto ale vybojovaly první set poměrem 25:22. Druhá sada se však odehrála přesně v opačném duchu a hostující hráčky ji vyhrály 25:19.

Třetí set tentokráte patřil Hančkám, který smetly své soupeřky 25:12. Ovšem ve čtvrté sadě se jihlavskému týmu opět podařilo srovnat a zápas šel do tiebreaku. V tom už se zdálo, že první duel získjí ve svůj prospěch hráčky Vysočiny, když vedly 10:6. Kadetky VK Modřanská však ukazaly bojovného ducha, vývoj rozhodující sady obrátily a získaly na své konto první vítězství.

VK Prostějov – Vysočina 3:2 (18, –23, 11, –9, 6)

Druhé utkání se odehrálo jako přes kopírák. Prostějov opět vyhrál první set, dějství druhé však znovu získaly hostující volejbalistky idkyž s notnou dávkou štěstí. Prostějovanky totiž vedly již 19:16, koncovku setu ale domácí nezvládly a prohrály 23:25.

Velmi divoký průběh nabídly následující dvě sady. Třetí set prostějovské kadetky vyhrály jednoznačně 25:11, čtvrtou sadu ovšem opanovaly jejich jihlavské soupeřky ještě suveréněji, když Hanačkám povolily pouze devět bodů.

I druhý zápas tak musela rozlousknout až zkrácená hra. Tam už tentokrát neponechaly domácí kadetky nic náhodě, vyhrály 15:6 a připasly si důležitý druhý bod.

Trenér kadetek, který každý zápas svého týmu prožívá velmi emotivně tak mohl po úvodních dvou bitvách své svěřenkyně pochválit. „Potvrdili jsme roli domácího družstva a vedeme dva nula na zápasy, což je vynikající. V baráži se nehraje na skóre, ale pouze na jakékoliv vítězství,“ nechal se pro klubový web slyšet Matěj.

Zároveň ale dodal, že výkon Prostějova měl k ideálu ještě daleko. „Děvčata mají obrovské výkyvy, což by se proti tak dobrému soupeři nemuselo vyplatit. Nemohou spoléhat na to, že zapnou až v koncovce a ještě to uhrají, ačkoliv závěr prvního utkání přesně takhle zvládla. Jakmile holky plnily taktické pokyny, byly lepší,“ prohlásil kouč prostějovských kadetek.

ONDŘEJ KAŠLÍK