„Dvacátý ročník turnaje byl nádhernou oslavou tenisu. Počasí trochu zlobilo, ale díky zastřešenému centrkurtu se podařilo vše odehrát. Finálové obsazení českými hráči jsme si přáli, ale že se to tak opravdu stalo, je až neskutečné," prohlásil Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank, která je titulárním sponzorem turnaje.

Ředitelka prostějovského challengeru Petra Langrová má za sebou již patnáctý ročník, se kterým byla velmi spokojená.

„Snem každého ředitele turnaje je mít domácí hráče ve finále a nám se to povedlo. Ze začátku to nevypadalo, že turnaj vůbec dohrajeme, protože letos bylo počasí opravdu extrémní, nicméně všechno jsme zvládli i díky krytému kurtu a celému týmu, který si letos hodně máknul," uvedla Langrová, která si pochvalovala velký divácký zájem.

„I přes nepřízeň počasí jsme tady měli plno. Je vidět, že naše myšlenka organizovat turnaj pro české hráče je dobrá, protože diváci hodně chodili právě na ně a velice jim fandili," konstatovala Langrová.

Turnaje s dotací 106 500 eur se zúčastnilo osm hráčů z první světové stovky. „Prostějovský turnaj krok za krokem dosáhl ve své kategorii na světovou špičku," poznamenal předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

V Prostějově se letos představili nesmírně silní hráči, někteří však nedokázali potvrdit své nasazení.

Světová třicítka Florian Mayer vypadl ve druhém kole. Fin Jarkko Nienimen, který rovněž patří mezi čtyřicet nejlepších hráčů světa, prohrál hned v úvodním zápase. Do semifinále se neprobila ani silná španělská ekipa Albert Montáněs, Albert Ramos a Guillermo García-López.

Dokázali je však zastoupit domácí hráči: druhý nasazený Lukáš Rosol, překvapivý finalista Jiří Veselý a především celkový vítěz Radek Štěpánek, který v sobotu vyhrál Czech Open potřetí v kariéře.

Na nedostatek tenistů 
s věhlasnými jmény a vysokým žebříčkovým postavením si letos v Prostějově zkrátka nemohli stěžovat.

„Dvacet osm hráčů, kteří se u nás ukázali v singlu nebo deblu, bylo v hlavní soutěži na pařížském Roland Garros. Nasazená osmička na nedávných turnajích ATP v Nice a Düsseldorfu měla horší žebříčkové postavení než osmý nasazený hráč u nás na challengeru v Prostějově," porovnával Czech Open s turnaji vyšší kategorie šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek. „Jsou to krásné příběhy, které tady píšeme, a finále je skutečně finále snů," dodal s úsměvem Černošek.